Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől jó egy cselekedet?

Mitől jó egy cselekedet?

Figyelt kérdés
Valaki segítene választ adni nekem erre?!:)

2016. szept. 22. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert segítesz másokon? Mert megkönnyíted valaki életét, még akkor is ha csak egy napra? Konkrétan milyen jó cselekedetre gondolsz? Mert sokféle válasz létezik erre.
2016. szept. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerű megfogalmazás : ami nem rossz és nem önző, de nem is kötelező cselekedet. Azt hiszem.
2016. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy igen frappáns megfogalmazás kettes :)
2016. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Az önzőséget nem keverném ide.


A múltkor egy néni megkért, hogy segítsek a csomagjait felpakolni a villamosra. Régen pofákat vágtam volna, és otthagytam volna, de rájöttem, önző módon, hogy nagyon jó érzés segíteni.


Segítettem neki felpakolni, majd ahol leszállt, lepakolni. Neki jó volt, nekem is jó volt, önző módon az egész napomat bearanyozta, hogy mekkora arc vagyok.


Tehát mindenkinek jó volt, senki nem szenvedett. Mégsem voltam önzetlen, mert nekem is jó volt. Az, hogy valami jó, nem jelenti azt, hogy önzetlen.


Persze lehet az is, de attól jó, hogy olyat csinálsz valakinek, ami neki jó. És nagyon fontos: nem azt, amiről azt hiszed, hogy neki jó.


Egyik barátom vak, ő mondta, hogy sokan segítenek, de nem kéne. Áll a járdán, valakivel épp ott talizna, karon ragadja egy idegen nagy hévvel, hogy segít neki átmenni az úton, de ő nem akar, nem arra megy. Itt a segítő hiheti azt, hogy jót tett, pedig nem.

2016. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az önzőséget nyilván úgy érette a kettes válaszoló, hogy nem saját haszon\adókedvezmény vagy hasonló a valós motiváció, hanem tényleg a segíteni akarás.
2016. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Többértelmű szavak..
2016. szept. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:D
2016. okt. 6. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!