Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Így felelőségre vonható vagyok?

Így felelőségre vonható vagyok?

Figyelt kérdés
Lementettem egy videót a youtube-ról, és feltöltöttem a saját csatornámra, majd megkeresett egy tv társaság, hogy leadhatják e. Én igent mondtam nekik, de aztán írt a videó tulajdonosa, hogy ne engedélyezzem és töröljem a videómat. Ennek eleget tettem és írtam is a tv társaságnak, hogy tekintse semmisnek az előző emailem. Egyikre se válaszoltak és a 2 email között 39p telt el. A videót leadták, és a videó tulajdonosa jogi útra tereli az ügyet. Lehet bajom belőle? Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 27. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:

"Lehet bajom belőle?"

Nem, ha rendelkezel a jogtulajdonos belegyező nyilatkozatával a videóval kapcsolatos jogokat illetően.

Minden más esetben igen.

2016. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, amint írt a videó tulajdonosa, én egyből töröltem. És nem engedélyeztem a csatornának, hogy leadja. Így?
2016. szept. 27. 08:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet bajod belőle, mert már az elején közölnöd kellett volna, hogy a videó nem a tied, te is leszedted valahonnan, így az engedélyt a vetítésért a videó tulajdonosát kell megkérni. A tv most rád fogja hárítani az egész balhét.

Amúgy meg, a "én nem tudtam, hogy nem lehet más videóját lemásolnom, és továbbítanom" szöveg nem fog mentesíteni a felelősség alól.

2016. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És mire lehet számítani?

Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 27. 09:02
 5/5 2*Sü ***** válasza:

Nézzük.


A tévétársaság jóhiszeműen járt el. Azt gondolta, hogy a videó a te tulajdonodat képezi, hiszen máshogyan jogszerűen nem lehetne a csatornádon. Te engedélyezted, hogy leadják, azaz olyan jogot adtál nekik, amilyen jogot nem volt lehetőséged adni nekik. Hogy utána aztán milyen emailt írtál nekik, hogy azt megkapták-e, időben kapták-e meg, az innentől kezdve részletkérdés.


Kicsit olyan ez, mintha lopnál egy autót, majd egy jogszerű adásvételi szerződésben eladnád egy harmadik félnek. Akkor ki a felelős, ha az autó valódi tulajdonosa a kára megtérítését követeli? A harmadik fél? Természetesen nem. Te követted el a lopást, és a harmadik felet is kvázi megkárosítottad, hogy így kabátlopási ügybe keverted őket.


Hogy mire számíthatsz? Ez attól függ, hogy mit jelent a jogi útra terelés. Illetve egy feljelentés esetén attól, hogy a feljelentő – a videó valódi jogtulajdonosa – milyen vélt, vagy valós kárt ír bele a feljelentésbe, mekkora összeget követel rajtad, és a bíróság ebből mit tart jogosnak. Jó eséllyel a pert elveszíted, tehát a perköltségeket is jó eséllyel te fizeted, ami több százezer forintra is rúghat.


Célszerű megegyezni peren kívül a videó eredeti tulajdonosával, olcsóbban jössz ki. Ott meg megegyezés kérdése, hogy mekkora kártérítésben egyeztek meg. (Persze érdemes ügyvéddel konzultálni, hogy a peren kívüli megállapodás jogilag is megfelelő módon legyen igazolva, papírra vetve.)

2016. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!