Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy szinte már hetente kapom meg a munkahelyemen "kedves, jóindulatú" kolleganőktől, hogy nem teljes értékű nő az akinek nincs gyereke? És miért nem adóztatják meg jobban a gyerekteleneket, ne utazásokra költsék a pénzüket.

Figyelt kérdés
2016. szept. 27. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő fizeti a te utazásod akkor igaza van.

Minden más esetben az irigység szól belőle.

2016. szept. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit szólok ehhez?

Nos olyan 20 évvel ezelőtt fiatal lányként én is napi szinten megkaptam, hogy gyerek nélkül nem élet az élet, meg, hogy nagy szégyen ha egy egészséges nő nem vállal gyereket stb..Én a végén már csak mosolyogtam, és csak annyit mondta, hogy "óóó tényleg!! mesélj még!"

Majd 25 évesen megszültem a fiamat. Imádom a fiam, de amikor olyan 5-6 éves lett, rájöttem miért piszkálják a gyermektelen fiatal nőket a gyerekvállalással.

Mert azok a nők teljesen kimerültek idegileg, és fáradtak. Mert rájöttek, hogy igen, tényleg imádni való a gyermek, és tényleg csodálatos érzés amikor átölel stb, de nem csak ezzel jár. Nem mesélnek az állandó éjszaka ébrenlétről, a büdös kakapelenka cseréről. A hányásokról. Nem mesélnek arról amikor az anyuka aki a nap 24 órájában a gyereknek él, annyi lelki ereje sincs, hogy elmenjen egy fodrászhoz rádöbben, hogy az imádott pici gyermeke az apját isteníti, pedig ő csak annyit tesz, hogy a munkából hazajön, és hempereg a gyerekkel a szőnyegen 5 percig. Majd szétveti őket az irigység ha látják, hogy van egy fiatal kolléga vagy leányzó a közelükben aki él mint Marci a hevesen, akinek rengeteg energiája van, aki azt csinál amit akar.

Ilyenkor jön a "nehogy már neki jobb legyen" felfogás. Na akkor gyorsan piszkáljuk hátha ő is szülni fog..

Tanácsom, hogy ne foglalkozz a beszólásokkal. Vagy ha már végképp nem bírod megállni, hogy ne szólj, akkor csak kérdezz rá nyugodtan, kedvesen, hogy

- ma is ment a gyerek hasa?

- ígérem drága, hogy Kubából küldök majd képeslapot..oké?

Vagy csak bólogass, és mond, hogy

hűűű milyen igazad van, nem vagyok teljes értékű nő. Talán ezért utazgatok a saját megkeresett pénzemből, mert én így vezetem le a hiányt..:)

Legyél leleményes..Amíg látják, hogy bosszant téged addig piszkálni fognak..:)

2016. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> nem teljes értékű nő az akinek nincs gyereke


A gyerekvállalás az élet fontos része, fontos dolog társadalmi, demográfiai, gazdasági szempontból. Minél több ember vállal gyereket annál jobb. DE! Vannak élethelyzetek, személyiségjegyek, értékrendek, amikben különbözünk. Ha valaki úgy dönt, hogy anyagi helyzete miatt, vagy más tevékenysége miatt, vagy pusztán mert úgy tartja jónak nem vállal gyereket, az önmagában nem bűn és nem elítélendő. Nem csak genetikailag lehet az embernek magát továbbadnia.


Ettől ő még teljes értékű nő tud lenni. Genetikai szempontból mindenképpen, személyiségjegyeiben is.


> És miért nem adóztatják meg jobban a gyerekteleneket, ne utazásokra költsék a pénzüket.


Megadóztatják. Csak fordított módon. Ugye nincs olyan, hogy pozitív meg negatív diszkrimináció, csak diszkrimináció létezik. Ha mindenki kap cukorkát, csak te nem, az ugyanúgy büntetés. A családosok igen erős adókedvezményt kapnak, ergo aki nem vállal gyereket, sokkal többet adózik, mint aki igen. Ergo megadóztatják rendesen a gyerekteleneket. Hogy ez jó-e? Én azt gondolom, hogy igen. Bár nincs gyerekem, és két különböző ok miatt valószínű nem is vállalnék a párommal, de alapvetően jónak tartom, ha másokat ösztönöznek rá. (Esetemben a barátnőm olyan tevékenységet végez munka mellett is napi 4 órákban, ami neki az életcélja, elhivatottsága, és társadalmi szempontból fontosnak tartja ő is, én is. De ezzel az életmóddal egy gyerek már nem összeegyeztethető. Másrészt van egy autista testvérem, aki egész életében az én anyagi és nem anyagi támogatásomra szorul, tehát kvázi már van egy „gyermekem”, csak éppen nem az utódom, hanem a testvérem az, akiért felelős vagyok.)


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Nem kell vele különösebben foglalkozni. Némi poénnal el lehet ütni, hogy „ezentúl akkor szólíts Bélának”, vagy egyszerűen csak mond azt a „nem teljes értékű nő az akinek nincs gyereke” mondatra azt, hogy „de”. Vagy akár helyeselhetsz is, hogy „hát igen”. De magadban ignoráld az egészet úgy ahogy van.

2016. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és miért veszed ennyire magadra? Nevess rajtuk, azt kész. semmi közük az életedhez, adózási kérdésekben sem ők döntenek. ki nem sz@rja le őket ezek után?!
2016. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már ilyet! Szintén gyerektelen nő vagyok, ráadásul 31 éves, szóval már "lassan ki is futok az időből"... hahaha! Gondolom látszik, hogy én nem is akarok gyereket! Nem csak azért, mert nem szeretem őket, de a szabadidőmben veszélyes állatokkal foglalkozom, velem élnek egy lakásban, de még felnőtteket sem engedek a közelükbe, nemhogy gyerekeket! Amikor a legkedvesebbet bemutattam anyunak, úgy megkapta szegény anyámat, hogy kiserkent a vére, a másikkal meg egy szobában sem mert lenni, még úgy sem, hogy ketrecben volt! :( Szóval több szempontból sem férne bele nekem egy gyerek!

Én az adózás kérdésre mindig azt mondom, hogy amíg ők adókedvezményt kapnak, addig a gyerektelenek adójából újítják föl az iskolákat, szóval mindenki mehet a búsba! Örüljön a kölyke, mert havi egyszer a te adód fedez egy vécéöblítést a tanintézményben, ahol a tanárok se a családi adókedvezményt igénybe vevők adójából vannak fizetve! :)

De alapesetben inkább én is letojom az ilyen beszólogatásokat, vagy maximum nagy komolyan még meg is fejelem azzal, hogy "Meg azt se tudom, hogy mi a felelősség, vagy az igazi szeretet!" :D

2017. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!