Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Küldjek a régi barátnőmnek...

Küldjek a régi barátnőmnek szülinapjára smst?

Figyelt kérdés

Egyetemen évekig volt egy "legjobb barátnőm". Én is lány vagyok. Aztán szép lassan elkezdtünk egymástól távolodni, főleg miután megismerte a férjét (akkor még nem a férje volt). Folyon dicsekedett a férje pénzével, egyre felületesebb lett a viszonyunk, nem jött el az államvizsgámra stb. Ezt sokszor próbáltam megbeszélni vele, de nem jutott el hozzá, akármit mondtam. Ezért eldöntöttem, hogy abbahagyom ezt a barátságot, megkértem, hogy ne keressen többet.

Most tavasszal egy haláleset miatt találkoztunk, utána ő írt szülinapomra, meg kezdeményezett egy másik találkozást. Mind a két találkozás szörnyű volt, olyan "libás" meg dicsekvős. Úgyhogy úgy voltam vele, hogy hagyom lassan elhalni végleg a viszonyt, csak most lesz ennek a régi b.nőmnek a szülinapja, és nem tudom, nem bunkóság-e, ha nem írok. És ha írok, és megint találkozni akar, akkor hogy mondhatok nemet udvariasan?


2008. okt. 3. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha ő írt neked, azt illik viszonozni. Ha szeretne veled találkozni, azt pedig finoman közöld vele, hogy mi vele a problémád, vagy téged mennyire zavar, hogy így megváltozott, és ha neki fontos a barátságotok, akkor ezen nem megsértődni fog, hanem elgondolkodni, lehet hogy olyan valakire van szüksége, aki visszarántja a fellegekből a földre, és ha meg megsértődik, akkor meg megoldódik örökre ez a problémád, hogy találkozni akar veled. De egy sms-t mindenképpen megérdemel, mivel ő gondolt rád, és ezt ilyenkor illik viszonozni, akármilyen viszonyban is vagytok.
2008. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Már mégegyszer nem szeretném neki elmondani, mi vele a bajom, hiszen többször elmondtam, és már nem is fontos nekem ez a barátság (min. 3 éve elmúlt már). Akkor írok neki smst, és ha találkozni akar, megmondom, hogy elég elfoglalt vagyok mostanában...
2008. okt. 3. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne azt mond, hogy elfoglalt vagy mostanában, hanem az igazat!
2008. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És nem tahóság azt mondani, hogy "nem szeretnék találkozni veled, mert már nincs közös témánk?"
2008. okt. 3. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy nem látod értelmét annak, hogy találkozzatok, mert már nem olyan az egész, mint régen, és ami most van, az nem tetszik neked.
2008. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!