Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért zavar valakit, ha...

Miért zavar valakit, ha lepontozzák? Van egyáltalán értelme a pontozásnak?

Figyelt kérdés

Sokszor látom a hozzászólásoknál, hogy szóba hozzák - ki-ki vérmérséklete szerint - a lepontozást.

Számít ez valamit? Miért érdekes ez bárkinek is?

(Megfigyelésem szerint bizonyos témáknál kifejezetten hízelgő, ha egyes válaszolók nem értenek egyet.:) )

Ráadásul azok az emberek, akik inkább pontgyűjtők, azok hajlamosak az elvárható válaszokat adni a valós véleményük helyett.

Rosszul gondolom?

Mi a véleményetek erről?



2016. okt. 5. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy korábbi kérdés, ahol kifejtettem, hogy milyen emberek is a válaszolók nagyobb százaléka...


Azok, akiket zavar a lepontozás, két részre oszthatóak:


Vannak azok, akik igen is megérdemlik a jó pontozást, és csak azért zavarja őket az, ha mínuszt kapnak, mert idegesítik őket a hülye emberek, akiknek fáj az igazság...


És vannak ugye azok, akik határozottan meg vannak győződve arról, hogy nekik bizony igazuk van (még akkor is, ha egy fekete színű képre azt írják, hogy piros), és még ők vannak felháborodva, ha valami nagy blődséget írnak és mínuszt kapnak...

2016. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasonlóan ahhoz a mondáshoz, hogy "ahány ház, annyi szokás", kb. ahány ember, annyi vélemény.


Szerintem ha valaki a pontokra panaszkodik, az abból a szempontból probléma lehet, hogy neki ezek a pontok csak számok, és halvány elképzelése sincs(és most nem a "trollokról" beszélek), hogy milyen gondolatok, elképzelések állnak a le-fel pontozás mögött, de amikor sok ember úgy veszi le, hogy a véleményük úgysem érdekli minden esetben a többi embert, ezért sok esetben nem fejtik ki, hogy miért nem értenek egyet a válasszal. Ha meg kifejtik, akkor örülök.


A pontozás csak úgy van, nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki, főleg akkor nem, ha valójában a másik ember konkrét véleményére nem is vagy kíváncsi, de attól még egy pontozások tudsz kattogni, - mert sok helyen ez megy.


Pl. nekem szokásom hogy nagyon szívesen kifejtek egy gondolatot bármelyik témában. Az egyik kérdésemnél épp az volt, hogy nem értett egyet a többség egy válaszoló sorozatos válaszaival, 1-2 számomra is negatív volt. Míg fárasztóan leírva bőségesen kifejtettem, hogy miért nem értek egyet, a válaszoló továbbra is azon kattogott, hogy trollkodásnak veszi a lepontozásom, és hogy vele mindenki trollkodik. Annak ellenére, hogy kifejtettem a véleményem:) De feltételezem, bizonyos emberek azt már el sem olvassák a pontgyűjtő megszállottságuk közben.

2016. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó dolog egy vitatkozás közben, hogyha a válaszokra érkezett válaszolgatás és érvelésnek a 30%-a nem abból áll, hogy "milyen igazságtalan, hogy lepontoztak", mert az úgy semmitmondó. Főleg úgy, hogy közben az illető nem tudja, hogy kitől kapta a pontokat és ilyenkor megy a találgatás. Ha valaki meg gyanúsítana, hogy egy tapló válaszoló vagyok, mert lepontoztam őt, akkor hogyan prezentáljam neki azt, hogy tőlem zöld kezet kapott?


A kérdésre válaszolva, nincs túl sok értelme.

2016. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!