Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hisztek a vámpírok létezésében?

Hisztek a vámpírok létezésében?

Figyelt kérdés
Én okkultista vagyok,így sok mindenben hiszek. Láttatok már igazi vámpírt ? Van bizonyíték a létezésükre? Nem vagyok vámpír film fan, de egy pszichològiai könyvet olvastam ezzel kapcsolatban,és nem zárja ki a létezésüket. Nagyon csábít a téma. Kérlek titeket normális válaszokat adjatok.

2016. okt. 6. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Többször volt már a kérdés és jó válaszok is születtek.

Van alapja, de ez egy betegség (egyfajta vérszegénység) és semmi pozitív dolgot nem hoz. Nem lesz tőle erős vagy hosszú életű, sőt...

2016. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
A pszichológia lehet hogy nem zárja ki ilyen lények létezését, ellenben a biológia igen.
2016. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Persze.

A vérszopó (vámpír) denevér igenis létezik, nyála a legjobb véralvadásgátló.

2016. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én Micimackóban hiszek. A pszichológia nem zárja ki a létezését, ahogy a koreográfia és a tachográfia sem.
2016. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Én hiszek bennük mivel én is vámpir vagyok.
2016. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet , hogy a biológia kizárja, de mégis rengeteg mítosz, és legenda szól róluk :)
2016. okt. 6. 11:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, a pegazusról is, meg a sellőről is... hogy a tűzokádó sárkányról már ne is beszéljünk!
2016. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Energiavámpírok pl. léteznek. :D
2016. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 2*Sü ***** válasza:
85%

> Hisztek a vámpírok létezésében?


Nem. A mai vámpírkultusz egy irodalmi alkotás – Bram Stoker: Drakula (1897) – nyomán született meg. Előtte is voltak hasonló mítoszok, babonák – az irodalmi mű nem titkoltan ezeken alapul –, de eléggé eltérőek, és javarészt az emberi félelem, tudatlanság termékei – mint ahogy a boszorkányok, a zsákos ember, a mumus is –, illetve ezek sem általánosan közismert babonák, mítoszok voltak. Másik oldalról meg fizikai, biológiai, kémiai nonszenszről van szó.


Illetve van szimbolikus jelentése a vámpír szónak, ilyen értelemben vannak, akik mások rovására jutnak előnyhöz az életben. Van, aki mások idejét, energiáját, figyelmét rabolja el, és ettől érzi jobban magát, az áldozat meg ettől érzi magát pocsékabbul.


Valamint vannak valóban vérszívó állatok, de ezek sem különböznek más állatoktól, csak a biológiájuk olyan, hogy erre a táplálékra specializálódtak.


> Én okkultista vagyok


Szerintem meg nem vagy tisztában teljesen a szó klasszikus értelemben vett jelentésével, az okkultizmus történetével.


> Láttatok már igazi vámpírt ?


Természetesen nem.


> Van bizonyíték a létezésükre?


A mai modern tudomány módszertanának megfelelő bizonyíték nincs. Ha lenne, akkor tudományos tényről beszélnénk, amit tanítanának az iskolában, lehetne látni egy kiállításon, stb…


> de egy pszichològiai könyvet olvastam ezzel kapcsolatban,és nem zárja ki a létezésüket


Ez nem elég ahhoz, hogy valamit racionálisan igaznak tételezzünk. Millió dolog létezését nem zárja ki semmi, pl. hogy a Merkúr és a Vénusz között Nap körüli pályán kering egy kínai teáscsésze. Sőt számos olyan dolog létezése nem zárható ki, amik egymásnak is ellentmondanak. Ha valamiről ismereteink vannak, azt vegyük tudásnak. Amiről nincs, arról mondjuk azt, hogy nincs ismeretünk róla.

2016. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hát itt valameik nap azt írta ki egy hölgy, hogy a párja vámpírnak hiszi magát....

Szóval vannak egy páran akik hisznek benne.

2016. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!