Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az új kézbesítő nem kézbesíti...

Az új kézbesítő nem kézbesíti ki a leveleket a megfelelő módon. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A X.kerületben lakunk egy társasházban.Az előző postás munkájával elégedettek voltunk a mostaniéval nem.Hónapok óta azaz az elejétől kezdve rendszeresen szét dobálja a leveleket(amik nem alá írósak),nagyon sokszor el sem jut hozzánk van hogy a másik postaládájába dobja van hogy a másik társasházba találjuk meg.

A problémát jeleztük személyesen szóban és írásban is majd e-mailben is kb.2,5 hete azóta sem válaszolnak.Más lakó is jelezte a problémát azzal kapcsolatban többet nem tudok.A közös képviselőnk aki ügyvéd személyesen bement négyszer is keresni a vezetőt,de azt állították,hogy nincs bent.

Egy kis ideig volt valami változás az utóbbi időben,de most megint nem kaptunk meg pár levelet.

Tarthatatlannak tartjuk ezt az állapotot.Ezért most írtam a postának megint egy levelet.A terv az,hogyha erre sem kapok választ akkor felhívom őket,hogy a vezetőt keresem,ha megtagadják tőlem is a lehetőséget akkor a fő postára megyek panaszt tenni.

A lakókat is bátorítom,hogy ők is tegyenek panaszt.

Valakinek van hasonló tapasztalata? Aki igen tudna segíteni,hogy mi lenne a leghatékonyabb? Úgy tűnik nagyon nem vesznek minket komolyan...


Köszönöm! :)



2016. okt. 6. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a főpostára, hanem az igazgatóságra kell a panaszt elküldeni, mégpedig ajánlottan, mert azt regisztrálják. A közönséges levelek pedig többnyire a kosárban landolnak.
2016. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted ha én valamit nem jól csinálok és nálam panaszkodnak az segít?

A vezetőség felé kell panaszt tenni ahogyan előttem is írták.

Nekem olyan esetem volt, hogy a küldeményről (panelház) csak az értesítőt dobták be, holott otthon voltam.

Első esetnél szóltam a postásnak.

Másodiknál is, bár fontolgattam egy kissé föntébb célozni az ő szintjétől. A harmadiknál hivatalos panasz, lám, azóta a postás feljön lifttel az emeletre és kopog ha nem jó véletlenül a csengő.

Ugyanis a főnöke elmondta neki, hogy a kézbesítés kísérlete nem opcionális, hanem a munkaköri kötelessége, még akkor is ha nem is látja senki sem hogy megteszi vagy nem.

2016. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ott szemelyesen bent az ugyfelszolgalaton kell panaszt tenni azt mondtak.Mi tobbszorosen megtettuk.Avezetoseget maga az ugyved kozoskepviselo sem tudta elerni es en a posta oldalan sem talaltam infot arrol,hogy a Kobanyai postan ki a vezeto.Ha tudnam neki kuldtem volna mar reg levelet.Igy ha kuldok az ugyfelszolgalat kapja meg ahogy az e-mailem is,irtak hogy megkaptak es majd valaszolnak.Tobb mint ket hete.
2016. okt. 6. 21:56
 4/14 A kérdező kommentje:
A postassal is beszeltunk elso korben...
2016. okt. 6. 21:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Masodik valaszolo:Hogyan erted el a fonokot?
2016. okt. 6. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Meglepő módon az interneten keresgélve találtam egy telefonszámot, amit felhívtam. Amikor felvette bemutatkoztam és elmondtam a hívásom okát, meglepetten kérdezte hogy honnan tudom ezt a számot.
2016. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mit irtal be a keresobe? Meglepo vagy nem meglepo modon en hiaba irtam be a helyi posta vezetosegenek az elerhetoseget nem talaltam meg.
2016. okt. 6. 22:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudnal nekem is segiteni?Ha ilyen profi vagy?!
2016. okt. 6. 22:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a helyi postán kell reklamálni. Hanem sokkal feljebb. Azt is jelezni, hogy nem tudtátok a helyi posta főnökét elérni.

Ha nem működik, mehet a levél a Tékozló Homárhoz. Tuti reagálni fognak rá a "nagyfőnökök".

2016. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo:Koszonom.Elobb felhivom azert a fonokot hatha nekem sikerul,megvan a szama.:)Ha nem veszi fel,vagy nem jutok vele egyrol a kettore akkor az lesz most mar.Nem tudom mit kepzelnek magukrol.


Mi az a Tekozlo Homar?

2016. okt. 8. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!