Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem, egyszerű...

Tudnátok nekem, egyszerű német nyelvű filmeket, zenéket, akár meséket, animéket mondani?

Figyelt kérdés

Válaszokat köszönöm! 16/F.


Az a helyzet, nem vagyok egy zseni németből, viszont csoportszinten én vagyok az egyik legjobb. (Ez lehet abból kifolyólag, hogy ált. sulihoz képest, [én legalábbis] semmit sem tanultunk.)


Szóval mondom valami, könnyű, közepes nehézségű kellene! (gyakorlás céljából)


//Ha bárkinek van még valami jó ötletei a tanulással kapcsolatban, bátran, nyugodtan jöhetnek.



2016. okt. 11. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz német youtubereket,tévét :)
2016. okt. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
SZilaj, Oroszlánkirály etc. Ezeket vicces németül nézni :D
2016. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Könyvtolvaj
2016. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Írj be yotubba német vidi címeket pl reggeli rutin, és nézz németül magyar felirattal ha szükséges videókat. :)
2016. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem nézz animéket, mivel nagyon egyszerű a nyelvezete. Könnyű megérteni és alapszavakat tanulhatsz belőle, mindennapi helyzetek párbeszédeivel ismerkedhetsz meg, természetesen ha olyan témájút választasz. Ha egy kicsit már értesz japánul, és egy kicsit németül, akkor összetéve nagyjából érteni fogod. Ha pedig nem, mivel feliratos, kikeresheted szótárból a szavakat. És ha már úgy gondolod, hogy túl könnyű, vagy hallani is szeretnéd, akkor nézz német szinkronos meséket. Lehetőleg olyat, amit már láttál, így jobban érted. Viszont ha így unalmasnak találnád (engem például nem mindig kötött le olyan,amit már láttam), akkor nézz olyanokat, amiket még nem. A legfontosabb szerintem, hogy közben élvezd is. És ha már a meséket is nagyjából érted, jöhetnek a filmek, sorozatok. Én sajnos nem sok magyar szinkronos, német feliratos filmet találtam, így nem tudok ilyet ajánlani. De németül van bőven. Amiből még nagyon sokat tanulhatsz, az német nyelvű könyv, de nem mindenki szeret olvasni, és rengeteg türelemre van szükség, mivel minden mondatban találsz legalább egy szót,amit kikereshetsz a szótárból. Viszont egy könyv olvasása után, biztos lehetsz benne, hogy jelentősen látszani fog az eredmény. Plusz grammatikailag is biztos helyes. Visszatérve, nem tudom, milyen fajtájú animéket szeretsz, de én a baseball-os animéket nagyon könnyen érthetőnek találtam. Pl. Ace of diamond (Szerintem nagyon izgalmas, de talán előbb jobb megnézni magyarul, mivel a játék szabályokat is érteni kell) és a Major-t is ajánlom (ez nincs fenn magyarul, de talán épp ez hajthat, hogy folytasd németül, ha kíváncsi vagy a végére). De ezek csak ötletek voltak. Nem mindenki szereti őket. A lényeg, hogy mindig fokozatosan haladj előre. Ha még nem tudsz olyan jól németül, akkor szerintem a filmek csak elkedvetlenítenek, mivel alig értesz belőlük valamit.

Német tanulós alkalmazások vagy oldalak is vannak bőven. Ha ahhoz lenne kedved.

2016. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Főleg az utolsónak! ;)

Utánuk fogok nézni...((ha lesz időm)) :DD

2016. okt. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!