Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A panelben lakó emberek...

A panelben lakó emberek kevésbé bírják a hideget vagy hogy van ez? És miért nem öltöznek fel inkább melegen, ahelyett, hogy a termosztátot piszkálgatják?

Figyelt kérdés

Évek óta élek együtt idegenekkel, először kollégiumban, most albérletben. Az a tapasztalatom, hogy akik korábbi életüket olyan helyen élték, ahol központi fűtés volt, nehezebben alkalmazkodnak ahhoz, ha egy házban nincs huszonöt fok, ha kint már hűvösebb van. Az eddig helyeken, ahol laktam (nem otthon), a lakók mindig két vitacsoportra oszlottak, akik állandóan felkapcsolták a fűtést, mert fáztak, de eszükbe sem jutott melegebben felöltözni, értsd: rövid nadrág, póló, fürdőköntös nappal is, és akik nem tudtak aludni a hőségtől.

Ez nem általánosítás, hanem tapasztalat. Vélemények? Tapasztalatok? (Mások együtt élők előnyben.)



2016. okt. 15. 04:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erről én is hallottam,hogy a panelekben van aki 25 fok fölötti hőmérsékleten érzi csak jól magát.Valami lehet a falak anyagával összefüggésben,tehát,hogy valóban a panel falszerkezet ami miatt ez van,csak nem tudom,hogy lehet-e ezt mérni valamivel?Talán a falban lévő kavicsok okozzák ,a cement kötőanyag nem tudom mennyit játszik ebbe bele,az ugye minden szilárd falban ott van elvileg,kivétel fa ,sár,vályog stb..Én laktam már panelben ,de csak pár hónapot szerencsére.Most téglaházban lakom,régi építésű földszintes,beton födémmel salak szigeteléssel,a falakon kívül 5 cm nikecell van,és most pl. 21,5 fok van a szobámban ,és csak egy póló van rajtam meg egy alsó nadrág,és full komfort érzetem van.
2016. okt. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Pedig ez így van.

Aki FOLYAMATOSAN normális hőmérsékletben él, az nagyon nehezen szokja meg az ingadozó fűtést (befűtünk, akkor meleg van, aztán szépen kihűl éjjel).

Panelben pedig száraz a levegő is, ez csökkenti a hőérzetet.

2016. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Igen én is így vagyxok. Paneles voltam, utána kolis ahol szintén központi fűzés volt. Most meg itt is összevissza van hőmérséklet és teljhesen kiborít depis vok tőle.
2016. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mert az emberek nem tiszták manapság...

Csak azért,hogy elmondhassák,sokat kell fizetni...

2016. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Más a panel szerkezet összetétele és más egy hagyományos épület falszerkezete.

A panel lakások általában kis alapterületűek. Kevés a hely. Emberek egy része például nem a fürdőszobában vetkezik le fürdés előtt, hanem már kint, előtte. Vannak olyan családi házak, ahol nem minden helyiséget fűtenek. Azokban általában nagyobbak a fürdőszobák, ahol ezt az ember meg tudja oldani. Az ember fűtött szobából nem szívesen megy ki a fürdőszobába meztelenül, hiányos öltözékben egy fűtettlen előszobán, vagy más egyéb helyiségen keresztül.

Más az épületek fizikai szerkezete miatt az ember hőérzete.

Más résztől a panel lakások (távfűtésesekre gondolva) hőmérsékletét nem tudja teljes mértékben szabályozni a benne lakó. Emiatt melegebbek, mint szerkezetű épületekben. Emiatt nem öltözik fel annyira.

Egy 10 emeletes ház esetén, nem lehet kellő képpen megoldani azt, hogy egyforma legyen a hőmérséklet az épületek jelenlegi állapotában) az alsóbb emeleteken és a felsőbb emeleteken. Amíg a 10-en lakónak melege van, addig az első emeleten lakó meg fázik.

A távfűtéses lakások egyedi méréssé tétele nagyon költséges. A jelenlegi jogszabályok az ott lakók legalább 90 %-ának beleegyezését kéri. Egy lakásra való költség a - radiátor cserék nélkül - a 150 ezer Ft-ot is elérheti. Ezt a költséget nem minden lakó vállalja fel, hiszen hosszú a megtérülési ideje.

2016. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Panellakásban baromi száraz a levegő. 25 fok alatt konkrétan fázom.
2023. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!