Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudnak csinálni ha nem...

Mit tudnak csinálni ha nem töltöm ki a mikrocenzust?

Figyelt kérdés

Most értesültem róla, hogy elvileg kiválasztottak, de az online kitöltéshez szükséges kódot még most se kapta meg pedig egy hete lejárt a határidő. A postaládánkban hagytak értesítőt, hogy kerestek, de nem voltam itthon és jönnek a jövő héten is, hogy kitöltsük

Na mármost nekem erre k*rvára nincs időm - otthon sem leszek, másrészt megnézve milyen kérdések vannak egyáltalán nincs kedvem ezt egy vadidegennel átbeszélni.

Mennyire veszik komolyan ?


2016. okt. 16. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


1993. évi XLVI. törvény a statisztikáról1


"9/B. §48 (1)49 A megyei, fővárosi kormányhivatal az adatgyűjtést végrehajtó szerv kezdeményezésére a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 94/A. §-a alapján közigazgatási bírsággal sújtja azt, aki vagy amely

a) jogosulatlanul vagy jogszabályban előírt eljárási szabályok megszegésével adatszolgáltatási kötelezettséggel járó statisztikai adatszolgáltatást rendel el, illetve hajt végre,

b) a szabályszerűen elrendelt kötelező statisztikai adatszolgáltatást nem az előírt határidőre teljesíti,

c) a statisztikai adatok közlésére, közzétételére vagy a statisztikai célú adatátvételre, adatátadásra vonatkozó jogszabályokat megszegi,

d) a személyes adatok statisztikai célú feldolgozásánál előírt nyilvántartás vezetését elmulasztja,

e) a statisztikai adatszolgáltatás ellenőrzését akadályozza, az ellenőrzés során kért felvilágosítás megadását megtagadja, illetve megőrzési kötelezettségének nem tesz eleget.


(2)50 A közigazgatási bírság összege természetes személy esetében 200 000 forintig, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet esetében 100 000 forinttól 2 000 000 forintig terjedhet. A bírság kiszabása az (1) bekezdés a) és b) pontjában foglaltak megvalósulása esetén a jogszabálysértéssel érintett adatszolgáltatásonként történik."

2016. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dávid421 válasza:
Én meg azt mondom menjenek a p*ába, hogy csak egy hétig lehetett kitölteni ezt a sz*rt online. Ki volt az az id*óta aki kitalálta ezt. Támogassa az annya p*náján a szőrt az ilyen ember. Ezek veszik fel a több milló forintot! Egy értesítés nem hagynak a póstaládában hogy felkereste a címet és nem talált ott ekkor. Kit keressek stb...? DIGITÁLIS VILÁGBAN ÉLÜNK? AKKOR MIÉRT CSAK EGY HÉTIG LEHETETT KITÖLTENI?
2016. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!