Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresztények, van e valami a...

Jézus szolgája kérdése:

Keresztények, van e valami a Bibliában ami arra utal hogy az úr vacsorát csak azok vehetik föl akik be vannak merítkezve? s ha igen hol?

Figyelt kérdés

én is keresztény vagyok,de nem találtam a Bibliában arra utaló írást hogy megvolna szabva hogy ki veheti föl.

de a pásztorok viszont ezt mondják.

még annyit hogy én már bemerítkeztem,tehát én már fölvehetem.

csak valahol ezt így igazságtalannak tartom.

és nem is tudom hogy a Biblia szerint is így van e vagy sem.



2016. okt. 17. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy azoknak illik Úrvacsorát tartani, akik megbánták a bűneiket. Ez az elsődleges és a legfontosabb, mert aki megbánás és őszinte bűnvallás nélkül tart úrvacsorát az méltatlanul eszik és iszik és nem becsüli Jézus áldozatát, kereszthalálát és megváltását.


1Kor 11,27. Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

1Kor 11,29. Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.


Tehát az úrvacsora nem bemerítkezés, vízkeresztség függő, hanem szív függő. Az őszinte és alázatos bűnbánó szívtől függ az úrvacsora megtartása. Isten pedig a szívek ismerője és vizsgálója. Viszont általában, aki megismerte az Urat és az Ő kegyelmét, szeretetét, megbocsátását, azok úgyis megkeresztelkednek az Isten Lelkétől vezérelve.

2016. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,pont erre voltam kíváncsi,és azért is örülök ennek a válasznak,mert én is így gondolom.

tehát teljesen egyet értek vele.

zöld új.

2016. okt. 21. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!