Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a "majd úgyis kinövöd"...

Mi ez a "majd úgyis kinövöd" duma mánia?

Figyelt kérdés

Jelen esetben K-pop.Nagyon irritál, hogy mindig azt mondják a nem hozzámtartozók ( szüleim munkatársai , barátok) , hogy majd úgyis kinövöm. A családtagjaim viszont már felfogták, hogy nem. Már 5-6 éve rajongok k-pop bandákért.Eddig sosem volt olyan stílus , amit 1-2 évnél tovább szerettem a k-popon kívül.Miért mondják ezt? Miért feltételezik?

15/L



2016. okt. 20. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Mert kerülsz majd olyan élethelyzetbe mikor már más sokkal fontosabb lesz.

Akkor visza gondolsz erre,és majd mosolyogsz egyet.

2016. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2*Sü ***** válasza:
48%

> Miért mondják ezt? Miért feltételezik?


Mert így lesz. 15 éves vagy. Gyakorlatilag pár éve élsz úgy, hogy van saját tudatosan alakítgatott, de egyelőre eléggé félkész személyiséged, ízlésed. Még nem éltél annyit, hogy legyen hosszútávú perspektívád, lásd, mennyire képlékeny és változékony az ember ízlése, mennyi fejlődésen, változáson esik át az ember az élete során. De nem baj, 15 évesen legyél olyan, mint egy 15 éves. Rajongj a K-pop-ért, de ettől még az tény, hogy ki fogod nőni.


39 éves vagyok. 15 évesen a Depeche Mode-ért, meg a Bonanzáért rajongtam, és az tényleg rajongás volt, és annyi idősen az ember azt érezte, ez örökre így is lesz. De megismertem és megszerettem más zenét is, pár évvel később a Kispál volt a kedvencem. Majd újabb és újabb együtteseket, stílusokat ismertem meg, és találtam meg bennük az értéket. Már nem rajongok egyetlen együttesért, zenei stílusért sem. Részben azért nem, mert ez egy nagyon szűk szelete az életnek. Másrészt mert az ember idővel rájön, hogy mindegyik zenei stílusnak megvan a maga értéke, amiért szeretni lehet. Van kedvenc popzeném, kedvenc rockzeném, kedvenc rap zeném, kedvenc komolyzeném. De már nem határoz meg.


Mondok egy hasonlatot. Te éppen most kezdted el érezni az ételek ízét. Valamiért a csokitortával találkoztál szembe, a csokitorta ízének mámorában úszol. Megkóstolsz mondjuk egy hamburgert is, meg egy lecsót is, de mindből hiányzik neked a csoki íze. De idővel rá fogsz unni, és elkezel majd hamburgerre vágyni, akkor majd a hamburger ízének mámorában fogsz úszni. A csokitortát sem fogod megvetni, de már nem az lesz a kedvenc. Majd a lecsót is értékelni kezded, és rájössz, hogy mindegyik másért finom, ami az egyikben jó, azt felesleges a másikban keresni. Már nem fogsz egy kimondott ételért rajongani, eszed azt, ami jön, némelyiket olykor-olykor jobban megkívánod, de már nem leszel „csokista”, „hamburgerista”, „lecsóista”, hanem egy ember, aki nem veti meg a jó ételt, de már nem is az étel körül forognak a gondolatai, vágyai, álmai, rajongása, figyelme, hanem szerelmet akar, sikert, gazdagságot, kényelmet, világot akar látni, meg akar valamit ismerni.


De még nem itt tartasz, ne is akarj előre szaladni, élvezd ki a csokitorta ízét, mert soha nem fogsz ennyire ételért rajongani, mint most. De ettől még tény, hogy majd kinövöd, és nem baj, ha azért ennek is tudatában vagy.

2016. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha azt mondanák a zenét ki fogod nőni. Inkább arról van szó, hogy a rajongás fog csillapodni. Lehet hogy most mindent követsz a kedvenc bandáidról , posztereket CD-ket gyűjtesz stb de lehet 10 év múlva már nem követed minden kedvenced mozanatát nm gyűjtesz olyan sok posztert, de attól lehet szeretni fogod őket :D csak pl már nem olyan mértékben gyűjtöd a kpopos dolgokat és nem követed minden mozdulatokat csak a lényegesebbeket vagy csak hogy mikor jön ki új lemez hol turnéznak stb :D Mondok egy nem kpoppos példát. apukámnak fiatalabb óta van egy kedvenc bandája. Most is szereti őket hallgatja a számaikat, de pl már nem gyűjt ereklyéket. Magyar bandákat is szeret és elmegy a koncertjükre. Anya Ákosért rajongott. Hallgatja a számait ha van közelben koncert esetleg elmegy. Az hogy kinő valaki egy zenei irányzatot/műfajt/stílust az nem mondanám. Mert az olyan mintha kisebbeknek szólna pedig a kpopban rengeteg olyan szám MV és dalszöveg van amit 12 vagy inkább 16 éven felülieknek ajánlott. És ez lehet a dalszöveg mélysége miatt is, van amit egy 11 éves fel se fogna. Inkább arról van szó hogy a rajongás esik vissza. Bár ismerek olyat aki már 30-hoz közeleg mégis rajong és követi a kedvenc bandájának minden mozzanatát. Én 21 éves vagyok Én is szeretem a kpoppot, de emellett nagyok sok mindent hallgatok. Viszont itt találtam meg az a bandát, akiért rajonghatok. Eleinte több bandát követtem , de már csak egyet, a kedvenceimet.Mellette persze látom ha valamelyik másik banda comebackl és meghallgatom. Viszont azt az egy bandát akit követek azt minden mennyiségben :D Lehet hogy 10 év múlva már én se fogom minden lépésüket követni de azért figyelemmel fogom őket tartani :D
2016. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2*Sü ***** válasza:

> Az hogy kinő valaki egy zenei irányzatot/műfajt/stílust az nem mondanám. Mert az olyan mintha kisebbeknek szólna pedig a kpopban rengeteg olyan szám MV és dalszöveg van amit 12 vagy inkább 16 éven felülieknek ajánlott.


Nem, nem ilyen módon értettem. Van, aki rockerként kezdi, de kinövi, és megszereti a népzenét. Van, aki a népzenével kezdi, de kinövi, és megszereti a rockzenét. Tehát nem arról van szó itt a „kinövés” esetén, hogy az egyik inkább fiataloknak való, a másik időseknek, hanem arról, hogy az ember ízlése változik, formálódik, és ez nem valami pozitív, vagy negatív irány, egyszerűen csak változás.


De egyébként ez habitus kérdése, valóban nem mindenki esik ezen át. Ez kicsit olyan, hogy van olyan ember, aki megtanul megfőzni, megsütni mondjuk 50 féle ételt, és ez számára kielégítő, ezeket váltogatva főzi meg évekig, és tényleg elég jól meg is tanulja elkészíteni, így számára ez garantálja a jó minőséget. Van, aki meg mindig újabb és újabb recepteket keres, mindig tanulni akar valami újat. Vagy valaki leragad egy márkánál valamilyen termék esetén, mert elégedett vele. Van, aki meg folyamatosan kipróbál más és más gyártók termékeit, mert kíváncsi.


És itt sem arról van szó, hogy az egyik jobb, mint a másik, mindkettő habitusnak megvannak az előnyei, hátrányai is.

2016. okt. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg így lesz, én 16 vagyok és régebben én is nagy Dubstep-cyberemo voltam vagy nemtudom xD

Most már nem sorolom be magam sehova, bár a zenei ízlésem nem változott.

2017. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondják de nem nagyon érdekel xD

Üdv, egy kpopper

2017. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Remélem még ezt látni fogod. Egy 27 éves goth ír neked, aki 12 éves korától 8 éven át hallgatta ugyanezt. Hogy miért mondják? Mert mindent, amit egy kiskorú tesz, komolytalannak veszik. Miért? Lenézik a 18 éves kor alattiakat (mert az ember ugye egy nap alatt tesz egy pálfordulást, ez alapbető természeti törvény), nem fogják fel, hogy már van önálló tudatuk, nem mindenki éli meg a lázadókorát. Nekem is annak tudták be a stílusomat, és bele se gondoltak, hogy ez a kis négybetűs szavacska nem csak azt takarja, hogy fekete ruhákban, hosszú szoknyákban és bakancsban járok. Hihetetlen módon eltelt másfél évtized, és nincs változás :D hagyd rájuk, egyszerűen nem tudnak komolyan venni
2018. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jaés ami lemaradt: nem értem, miétt kellene bárkinek is kinőnie bármilyen zenei stílust. Amint megszeretsz bármit, ami egy kicsit is eltér az átlagostól, máris: "majd kinövöd". Miért kellene kinőni? Mi kinőnivaló van egy zenei stíluson? E kérdésekre egyetlen válasz vala: nem kell vele foglalkozni. Ez egy szimpla gondolkodás nélküli, érdektelen jóslat, aminek lehet semmi alapja, de azért ki kell mondani. Mert nehogymár eltérj az átlagtól. Nehogy már ne legyél tömeg.
2018. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még mindig a goth, most utoljára :D ez nem alapvető törvény, hogy az ember "kinövi" zenei ízlését. Igen, az ember megszeret mást, de nemcsak nem távolodtam el két évtized alatt a rock-metal főhalmaztól (mert ugye nincs olyan ember, akinek csak egy stílus jön be, egyszerűen csak van egy No.1 a sok között), de ismerek olyat, aki anno huszonévesként talált rá szintén a rockra, és hetvenévesen még mindig felveszi az Ossianos meg AC/DC pólót. Szóval ezeknek a jóslatoknak semmi létjogosultsága nincs
2018. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!