Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki ért a becsületsértéshez...

Valaki ért a becsületsértéshez? SOS!

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy van egy rokonom, aki mindenféle k*rvának elhord a hátam mögött mindenkinek engem, és édesanyámat is. És keresztapámnak kijelentette, hogy bármerre jár, mindenfele le fog minket járatni. Próbáltam ár ellene tenni szépszóval, kicsit eréjesebben is, de semmi hatása. Az utolsó lehetőségem a feljelentés. És az lenne a kérdésem, hogy emiatt FELJELENTHETEM E BECSÜLETSÉRTÉSÉRT. Már nem bírom, idegileg kikészülök. És mivel kajáldban dolgozok, nem akarom hogy a hazugságok miatt csökkenjen a forgalom, a főnököm nem akarom, hogy majd esetleg emiatt kirugjon.
2016. okt. 27. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is bizonyítanod kell hogy mik hangzottak el. Ha ez csak szóban történik, nehéz lesz (még akár az is hogy találj bárkit aki tanúskodni fog neked, és ő ellene - az emberek szeretnek az ilyen balhékból kimaradni és nem saját ellenséget gyűjteni maguknak).
2016. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Fel lehet ezért jelenteni, de sokat nem érsz el vele, mert ettől még az emberek csámcsogni fognak rólatok. Engem 2016. Januárjában jelentett fel egy nő, akivel egy helyen dolgoztunk közmunka programon belül. 3 hónapon át tűrtem a beképzelt viselkedését, volt, hogy kiabált velem mások előtt, szinte minden ok nélkül, játszotta a főnököt is, pedig csak egy szaros közmunkás volt, mint ahogyan én is közmunkás voltam, áskálódott ellenem, hátam mögött pofázott rám, én meg megfenyegettem őt halálosan, aztán ő feljelentett és egyszer volt 3 zsaru a házamban, kétszer nekem kellett a Rendőrségre bemásznom és 2016. nyarától 2018. nyaráig pártfogó felügyelő nőhöz kell járnom. Tárgyalásra nem került sor, tehát nem kaptam semmi büntetést a fenyegetésért, csak annyi van, hogy pártfogóhoz kell járnom két éven át. Ez van. Ha te feljelentesz valakit zaklatás, becsületsértés, fenyegetés miatt, akkor, ha az illető még nem volt sitten, nem kapott korábban felfüggesztettet sem, akkor nem fog börtönbe kerülni. Ha ez a valaki akit feljelentesz nem egy vissza eső bűnöző, akkor nem tudod őt kivonni törvényes úton a forgalomból. Annyit érsz el, hogy párszor neki is el kell menni a rendőrségre, ahol feljelented, ott őt is kihallgatják, aztán legfeljebb pártfogóhoz kell majd járnia.
2016. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem akarok végül is semmi rosszat neki csak már tényleg nem tudom mit csináljak, hogy befejezze. Ötlet?
2016. okt. 27. 13:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!