Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan érdekes...

Mondanátok olyan érdekes (főleg) filmeket, (de akár) könyveket, blogokat, vagy (zenéket? ), ami megkönnyíti a történelemre való tanulást, felkészülést?

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 23:38
 1/5 A kérdező kommentje:
16/f vagyok, és hát nem nagyon megy a töri. Igazából nagyon sok... ezzel lenne a fő gondom, és hát mivel érettségi tantárgy, ezért,... minden segítség jól jönne. (min. 3-as legyek belőle)
2016. okt. 31. 23:41
 2/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=1DrpfWGcvyQ Ha még nem ismered :D Amikor kicsi voltam, ez egyike volt ez annak a 20 számnak, ami ráfért az mp3 lejátszómra, így hát kénytelen voltam napi 20-szor meghallgatni, azóta is fejből tudom a szövegét :D

Meg van ez https://www.youtube.com/watch?v=4aXbdidZYsw is, bár ezt nem tudom fejből.

Könyvnek amúgy a Száray-féle törikönyvet javaslom, én azokat olvastam végig érettségi előtt, és ötös lett.

2016. nov. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na megint én vagyok:D Esetleg ha nem dokumentumfilmekre gondoltál, akkor írok 1-2 "történelmi" filmet, amiknek egy része csak a múltban játszódik, de rálátást ad egy adott korszakra, a másik része meg valami konkrét történelmi eseményt dolgoz fel. Írok mindegyikhez egy tömör leírást is, amivel igyekszem pontos lenni, csak valamit már régen láttam, és nem teljesen emlékszem. Próbáltam körülbelül időrendi sorrendbe is rakni a filmeket.


Troy (2004) - A trójai csatáról szól.


Gladiator (2000) - Egy gladiátorról szól valamikor a 2. században.


Egri csillagok (1968) - Ezt már biztosan olvastad, és talán láttad is, azt hiszem, kitalálod, miről szól.


The Man in the Iron Mask (1998) - XIV. Lajos francia királyról szól, már elfelejtettem, miről szólt, de azt hiszem, nem egészen úgy volt a történelem, mint a filmben.


Amadeus (1984) - A 18. századi Ausztriában játszódik, Mozart életét, a konfliktusait a királyi udvarral mutatja be, és egy nagyszerű film.


Barry Lyndon (1975) - A 18. századi Angliában játszódik, a címében szereplő ember kalandos életét mutatja be.


War & Peace (2016) - Tolsztoj (nagyon hosszú) regényének az adaptációja ez a minisorozat, a 19. század elején játszódik Oroszországban Napóleon uralkodása alatt, főszereplői orosz nemesek.


Onegin (1999) - A 19. században játszódik Oroszországban, főszereplője egy unatkozó nemes, aki elhunyt nagybátyja birtokára költözik. Puskin verses regénye alapján készült, azt is érdemes elolvasni.


12 Years a Slave (2013) - Ez a 19. századi Amerikában mutatja be a rabszolgatartást.


Sissi (1955) - A 19. századi Ausztriában játszódik, Sissi hercegnő életét mutatja be, van második és harmadik része is.


Legends of the Fall (1994) - A 20. század elején játszódik Amerikában, két fiútestvérről szól.


War Horse (2011) - Ez egy ló kalandos életét mutatja be az első világháború alatt, ahogy többször gazdát cserél, és sok helyre eljut.


Joyeux Noël (2005) - Ez karácsonykor játszódik az I. világháború alatt a harcmezőn.


The Painted Veil (2006) - Ez valamikor a '20-as években játszódik Kínában egy faluban, ahol kolerajárvány van, és vannak benne szép tájak.


The Children of Huang Shi (2008) - Ez szintén Kínában, a '30-as években játszódik, amikor az ország japán megszállás alatt van, a főszereplő angol férfi pedig egy újságíró, aki hirtelen egy csomó kisfiú közt találja magát, akiket elkezdi tanítani.


La vita è bella (1997) - A II. világháború előtti Olaszországban kezdődik, főszereplője egy mindig vidám zsidó férfi.


The King's Speech (2010) - A II. világháború előtti Angliában játszódik, főszereplője a király, aki a dadogását akarja leküzdeni.


Abigél (1978) - Szabó Magda kitűnő regényének a filmadaptációja, egy bentlakásos iskolában játszódik Magyarországon egy kisvárosban a II. világháború alatt.


The Imitation Game (2014) - A II. világháború alatt játszódik, egy németek által használt titkosított kódot akarnak benne az angolok megfejteni. Ha érdekel az informatika, akkor főleg ajánlom.


Au revoir les enfants (1987) - Ez egy francia bentlakásos iskolában játszódik a II. világháború alatt.


Enemy at the Gates (2001) - A Sztálingrádi csata alatt két mesterlövészről szól.


Saving Private Ryan (1998) - Ez is egy II. világháborús film.


Atonement (2007) - Ez is valamikor a II. világháború alatt játszódik, de nem arra fókuszál, hanem szerelemre és féltékenykedésre.


The Pianist (2002) - Egy zsidó zongoristáról szól a II. világháború alatt.


Schindler's List (1993) - A holokauszt alatt játszódik, a főszereplője pedig zsidók életét menti meg, és amúgy remek film.


Sorstalanság (2005) - Ez egy véleményem szerint szörnyen rosszul sikerült holokausztos film. A könyvet viszont érdemes elolvasni.


Valkyrie (2008) - Egy Hitler ellen tervezett merényletről szól.


Der Untergang (2004) - Hitler bukásáról szól, és mellé nagyon jó film.


A tanú (1969) - Ha még nem láttad, akkor ez alapmű, a kommunizmus idején játszódik Magyarországon, jól bemutatja az akkori életet.


Szabadság, szerelem (2006) - Ez az '56-os forradalom idején a magyar vízilabda válogatottról szól.


Das Leben der Anderen (2006) - Ez az NDK-ban, Kelet-Berlinben játszódik a '80-as években, a főszereplője emberek lehallgatásával foglalkozik.


Good Bye Lenin! (2003) - Németország egyesülése után játszódik, amikor a főszereplő fiú anyukája felébred a kómából, a fiú pedig nem meri neki elmondani, hogy vége az NDK-nak.

2016. nov. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

zenék közül én is azokat hallgattam de még volt egy- kettő

az egyik: https://www.youtube.com/watch?v=XsuzAZvBJq4

másik: https://www.youtube.com/watch?v=HpMnsYOy

emellett tudom ajánlani a zanza.hu-t ami egy olyan oldal ahol bármilyen tantárgyat megtalálhatsz és az adott tantárgy leckéit 5-10 perces videókban összefoglalja és elég jól kiszűri a lényeget

Mellesleg ha nem veszed annyira komolyan és egy kis szórakozásra vágysz tanulva akkor ajánlani tudom a Comedy central új műsorát a Tömény történelmet, szerintem vicces :D és youtube-on már van fent 1-2 rész érdemes ezeket megnézni

2016. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úr Isten... első 2 OMG !!!

Köszönöm szépen, már elolvasni is sok, hosszú.

De! azért igyekszem xD


Utolsó, igen, nagyon szeretem a comedy central-t, és nézem is a tömény történelmet, elég furcsa, de legalább lesz viszonyítási alapom, és még tanulhatok is belőle! ((Mellesleg az első részről lemaradtam, de tegnap mind a kettőt leadták)) :DD :DD

2016. nov. 1. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!