Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek elég erős az Isteni hite?

Kinek elég erős az Isteni hite?

Figyelt kérdés

Én próbálok igazán szívből hinni, de valahogy olyan, mintha az agyam nem lenne képes rá. A testem minden porcikájával próbálok tényleg igazán hinni Istenben, de ugye mindenki tudja, "hiszem ha látom!"

És én úgy érzem, ha nem látom vs érzem Istent, az agyam mindig kételkedni fog létezésében!

De én tudom, hogy csak ki kell néznem az ablakon és meglátom Istent, vagyis amit teremtett, ami eddig létre jött...

Én tényleg, igazán szeretnék Istenben hinni úgy, hogy ne legyenek kétejeim!

Valaki tudna segíteni? Fontos lenne!


Köszönöm!



2016. nov. 6. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Agyeltávolítás.
2016. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Racionalis gondolkodassal nem fogsz ketely nelkul hinni benne, de miert kell eroltetni ezt a hitet?
2016. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, te most vagy azon a sávon, ahol már van lehetőséged dönteni: hit AVAGY gondolkodás?

Ha a hitet szeretnéd, akkor hagyjál fel a gondolkodással (úgy kb. fél évet saccolok), és utána már automatikusan hited lesz.


HA elkezdesz normálisan gondolkodni, akkor pedig gondolkodó ember lesz belőled. Ez ugyan sokkal nehezebb dolog, de szerintem megéri.


Amúgy meg nem "isteni hit", hanem istenhit az, amit kérdezni akartál.


"kétejeim"

Brrr! Két tej?

Megtanulhatnál közben magyarul is.

2016. nov. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ay carramba! ***** válasza:
Szerintem azt kéne végiggondolnod, hogy valóban van-e szükséged az ő segítségére. Ha egyedül is boldogulsz, akkor felesleges erőltetni a hitet.
2016. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen én őszintén szeretnék hinni!
2016. nov. 7. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor egyszerű dolgod van!

Ne csinálj semmit 4-6 hónapig. Azalatt pont annyit butulsz majd, hogy őszintén fogsz hinni.

Esetleg elmehetsz valamelyik szektába is, ahol akár 2 hónap alatt kimossák az agyad, és akkor már semmi dolgod nem lesz.

2016. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

"Én és az Atya egyek vagyunk" (János 10:30).

"Nem lakozik Isten kézzel csinált templomokba, bennetek van, Ne építsetek templomokat az én atyámnak, mindannyian Istenek vagytok a felségesnek fiai mindahányan..."


Ne higyj, tudj. Magadban hiszel? Nem, hiszen tudod hogy vagy, nem kell elhinned, folyamatosan tapasztalod! Így már érthető a két fenti idézet. Isten nem csak a teremtő, ő a teremtés is.

2016. nov. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszönöm :)

2016. nov. 16. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!