Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan hegesszek korrózióálló...

Hogyan hegesszek korrózióálló (saválló) anyagot awival?

Figyelt kérdés
tanfolyamon tanultam awi hegesztést ott kizárólag csak szénacél csöveket illetve lemezeket hegesztettünk. viszont most próbamunkán saválló cső illetve lemez lesz. Miben más a hegesztése mint a szénacélé? Mire kell odafigyelni?

2016. nov. 6. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. nov. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 goaus ***** válasza:
100%
Ami fontos: ne izgulj, ha ügyes vagy szénacéllal, menni fog az savállóval is. Ami nagy különbség, az az olvadék kialakulása, és e saválló ha tulmelegszik, nehezebb kezelni. Haladósabbra kell venni, nagyon nehéz így elmondani, mert ugye függ poziciotol, anyagvastagságtól, pontosan milyen anyag mert savállóban is van tucatnyi. Ne izgulj rajta, érdemes a youtubon rákeresni hogy tig welding stainless steel, és ott elleshetsz egy két dolgot. Sok sikert a próbára!:)
2016. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) sikerült beszerezni 60as saválló csövet ez lesz próbamunkán is, gyök meg takaró beforgatva úgyhogy pozíció könnyű, tudtam gyakorolni teljesen más, a gyök kicsit odaég de arra gyanakszom hogy mivel nem tudtuk megoldani az öblítést tábori körülmények között ez befolyásolhatja kicsit.. de felcsiszolás után szépen össze van olvadva illetve beolvadva (annyi h gyökvédelem híján csúnya gyök oldal) a takaróvarrat az meg még könnyebb mint szénacélnál:D lemezt is tudtam hegeszteni az se bonyolult még vékonyabbat szereztem mint amilyen a próbamunkán lesz az is ment szóval remélem nem lesz gáz..
2016. nov. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!