Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti melyik nyelvet választanátok?

Ti melyik nyelvet választanátok?

Figyelt kérdés

Olasz vagy Francia?

És miért?



2016. nov. 10. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Olasz :)
2016. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Francia, mert több helyen beszélik (Franciaország, Svájc, Monaco, Kanada egy része, valamint több óceániai és afrikai ország).
2016. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Olasz : sokkal szebb, sok olasz cég van és több multinál keresett nyelv.

Francia : Unió munkanyelve az angol mellett, több országban beszélik.


Én egyiket sem választanám. Olasz nép engem cigányokra emlékeztet, francia nyelvű országok pedig nem érdekelnek.

2016. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Franciát, kiejtésében nekem nagyon tetszik a nyelv.

Ha tanultál már angolt egyébként, akkor van egy szókincsed franciából is, mert az angol maga is merített a francia nyelvből :)


Olasz nekem nem annyira jön be, én nem választanám.

2016. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
a francia nyelv hasznosabb, de nekik köszönhetjük Trianont:(
2016. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Trianont csak magunknak köszönhetjük. Mindig a rossz oldalon kell s.gget nyalni. Itt az eredménye.
2016. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én olaszul beszélek, egyszer elkezdtem a franciát is, de nehezebbnek találtam, inkább áttértem a spanyolra. Az, hogy melyik hasznosabb, az attól függ hol élsz és mit szeretnél dolgozni. Én az ország nyugati felén éltem, itt az olaszt sokkal jobban lehetett használni: kereskedelem, szállítmányozás, olasz cégek a környéken, az ország közelsége és az emiatti problémás ügyek (rendőrségnek, bíróságnak szoktam tolmácsolni, fordítani). Nemzetközi szinten a francia talán hasznosabb.
2016. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!