Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem itthon körmözni de csak gél lakkozok, azt halottam hogy amíg nincs rola valamilyen papírom vagy oklevelem hogy "körmös" vagyok addig nem kérhetek pénzt, ez igaz??
2016. nov. 23. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, mivel minden bevételszerző tevékenység adóköteles.


Nincs képesítésed -> nem tudsz egyéni vállalkozó lenni -> nem tudsz számlát adni -> nem adózol a bevétel után -> adókerülő leszel ami büntetendő.

2016. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2016. nov. 23. 18:51
 3/5 A kérdező kommentje:
de amugy csak a baráti társaságnak csinalom
2016. nov. 23. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Rosszakarók ettől függetlenül felnyomhatnak a NAV-nál.
2016. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:

Ha egy szolgáltatásért pénzt kérsz, akkor tudnod kell róla számlát adni, adózni kell utána. Ha nem egy cégnél dolgozol, aki ezt vállalja helyetted, akkor ezt csak egyéni vállalkozás kiváltásával tudod megoldani.


Vannak tevékenységek, amik egyéni vállalkozásban végezhetőek szakképesítés nélkül is, de a kézápolás, műkörömépítés nem ilyen. A 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet ( [link] ) szakképzesítéshez köti ezt a tevékenységet.


Gondolom abból a megfontolásból, hogy alkalmasint vegyszerekkel dolgozol, vagy olyan eszközökkel, amik sérülést okozhatnak, így számot kell előbb arról, hogy bizonyos dolgokkal tisztában vagy (hogy melyik vegyszert melyikkel lehet keverni, vagy hogy kell ellátni egy sebet).


Az, hogy baráti körben csinálod, az addig oké. Még az is belefér, ha ezért elfogadsz valamilyen ajándékot. De ha feladsz egy újsághirdetést, ha már tényleg pénzkereseti jelleget ölt a dolog, akkor rád szállhat a NAV.

2016. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!