Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sz*r az első...

Tényleg ilyen sz*r az első félév az egyetemen, vagy ez már nagyobb probléma?

Figyelt kérdés

Nem is tudom,hol kezdhetném az egészet,úgyhogy csak in medias res módon belevágok.Egy távolabbi,de jobb egyetemet választottam,emiatt kolis vagyok,viszont nagyon nem szeretem,amint tehetem,váltok majd.Nem szeretem,hogy a dekorálás nem megengedett,nincs egy rendes íróasztal sem a szobában,csak az emeleti tanulóban,illetve fürdő,konyha,és wc is csak emeletenként van.Sosincs csend,elég zajosak a „szomszédok”,a szobatársaimmal nincs különösebben bajom,bár néha elég zavaró,ha úgy érek vissza,ha az egyikük a barájával van itt,vagy felhozza,valamint hogy nekem folyton tanulnom kell(ene),őket viszont még sohasem láttam tanulni.Minden hétvégén hazamegyek,hiába 4 órás az út csak oda,egyszerűen szükségem van arra az 1-2 nap otthon létre.

Eléggé vegyesen állok a tárgyaimmal,valamiből meglesz az ötös is(nem sok ilyen van),vagy a hármas,míg másból remélhetőleg a kettes..Pl.a 2 kémiás tárgyammal sehogy sem állok,néha előszedem a villányis,mozaikos könyvemet,de annyi mindent nem értek,és ez még inkább elveszi a kedvemet,mindentől.Sajnos már a legelső hetekben sem tanultam órákról órákra,így elég sok mindent felhalmoztam/felhalmozok,így a vizsgaidőszaktól is eléggé rettegek..

Sokszor elgondolkozok azon,hogy jó döntést hoztam-e ezzel a szakkal(biológus),mert bár a szaktárgyaimat szeretem,meg tudom tanulni,addig mással kevésbé,vagy nagyon küszködök.Nem igazán tudom,mi akarok lenni,a mikrobiológia vonz,illetve az élettan,viszont a kutatás nem túlzottan.Illetve,hogy megérte-e ilyen messzire jönnöm,nem pedig egy közelebbi, de kevésbé jobb egyetemre,ahova be is járhatnék minden nap.Valamint eddig sem voltam egy társaság közepe típus,most viszont szinte mindig egyedül vagyok,pár szaktársamat ismerem csak,akikkel a ha közös óránk van,beszélgetünk,de ennyi,teljesen magam vagyok,a koliban még inkább.


2016. nov. 24. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, az egyetem az már nem pinalegyezés, mint a középsuli. Változtatnod kell a tanulási technikádon, és menni fog. Meg kell szokni.
2016. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csatrad ***** válasza:

szinten zeneszkent par tanacs.

-felso oktatasban a legfontosabb minnel tobb baratot ismerost es ELERHETOSEGET szerezni mert ha vegzel es szetrebben a nep akkor ok lesznek a segitsegeid munkaval kapcsolatban.

-zard ki a regi eletedet es allj neki mintha akkor szulettel volna es akkor inkabb izglmas lesz nem remiszto ha hazamesz sokat artasz a lelki fejlodesednek es ertekes idot vesztesz.

-aldozat. szabj ki egy alkalmat amikor pihensz minden mas esetben a celod es annak elerese kell hogy tegyel erte

2016. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ez már egyetem.

Itt egyetlen vizsgára kelleni fog annyit készülni, mint annakidején az érettségire.

Ha egymásra raknám azokat a könyveket, amiket a szerves szigorlaton tudni kellett, comb középig érne.

Ez nem a gimi...

2016. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!