Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Több mint 15 év munkaviszony...

Több mint 15 év munkaviszony után tulajdonos váltás miatt az új tulaj másokkal akar tovább dolgozni. Hogy tudom a jogaimat, és azt, hogy megkapjam a végkielégítést megvédeni? Vagy hova fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés
felmondás, végkielégítés, munkaviszony

2016. dec. 4. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha másokkal akar tovább dolgozni, akkor gondolom, hogy megszünteti a régi dolgozók munkaviszonyát. Ilyen esetben jár a végkielégítés, amit nem tudom, hogy miért kellene Neked megvédened.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy a felmondás indoka mi lenne?

2016. dec. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Keresik a fogást. Nem akar fizetni.
2016. dec. 6. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor azt kellene tudni, hogy miként akarja csorbítani a jogaidat. Én is csak úgy tudok tanácsot adni a jogaid megvédéséhez.


Az nem a jogod csorbítása, hogy mással akar tovább dolgozni egészen addig, amíg a hozzá vezető úton a törvényesség határain belül marad.

2016. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akar végkielégítést fizetni. Közös megegyezéssel akar elküldeni, és ha nem írom alá attesz olyan munkakörben hogy ne akarjak ott dolgozni. Masik dolog hogy folyton azt lesik, ejtek-e hibát, hogy gyorsan rendkívüli felmondással elkülhessen.
2016. dec. 9. 07:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésedben benne van, hogy milyen munkakörre szerződtetek le.

Ha Téged kőművesnek vettek fel, akkor gépíró munkakörbe csak akkor "tehet át", ha szerződés módosítás történik, ami ugye mindkét fél aláírásával válik csak érvényessé, egyébként nem.

Ez az alap.


Ideiglenes jelleggel a munkáltató más munkakörben is foglalkoztathat (átirányítás). Az elrendelésnél a munkáltató a dolgozó érdekeit méltányosan köteles figyelembe venni. Csak olyan feladat ellátására utasíthat, amelyet a végzettségednél, gyakorlatodnál, egészségi állapotodnál, munkavédelmi stb. felkészültségednél fogva el tudsz látni.

Ez naptári évente maximum 352 órányi, vagy 44 beosztás szerinti munkanapnyi lehet. A két formát vegyíteni nem lehet, és a munkáltató köteles előzetesen értesíteni ennek várható időtartamáról. A béred ettől kevesebb nem lehet.

Bizonyos feltételek fennállása esetén még ezekre sem kötelezhet. Pld. gyermeked egyedül neveled, annak 16 éves koráig stb.


Vagyis a jogaidat úgy tudod megvédeni, ha ismered elejétől a végéig a Munka Törvénykönyvét, és ebből kifolyólag azt is tudod, hogy Te mikor léphetsz meg olyan dolgokat, amiből pozitívan kerülsz ki, és jár mellette a végkielégítés.


Az átirányítást akkor is meglépheti a munkáltató, ha nincs tulajdonosváltás...

2016. dec. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azzal fenyegetnek, hogy átszervezés miatt alacsony képesítés nélküli munkakörbe tesznek, és leveszik a fizetésem a minimál bérre, és naponta lelki terrorral bombáznak.
2016. dec. 15. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:

A lelki terror ellen tenni nem tudok, de ha olyan jellegű a dolog, akkor ez akár alap is lehet egy azonnali hatályú felmondásra részedről.


Ami a munkakör változás illeti: Ahogy már megírtam más munkakörbe nem tehetnek át a Te írásos beleegyezésed nélkül, mert ahhoz munkaszerződést kell módosítani. Ha Te nem egyezel bele, akkor a munkáltatónak két lehetősége van:

1./ Vagy továbbfoglalkoztat a hatályos szerződésednek megfelelően, vagy

2./ Felmondja a munkaviszonyodat.

Ebben az esetben jár a végkielégítés...


Az ideiglenesen a munkakörtől eltérő foglalkoztatás nem az a kategória, amikor szerződést kellene módosítani. A béred viszont ebben az esetben sem lehet kevesebb, valamint - ha ez Neked többletköltséggel jár - a munkáltató köteles azt megtéríteni! Tehát a kettőt ne keverjük össze.


A munkáltató hiába akar magas lovon ülni, egy munkajogviszony két fél egyezsége, tehát önkényesen ő sem tehet azt, amit akar. Köti a szerződés és a Munka Törvénykönyve.


Ne gondold, hogy nem tudom, mi az, lelkileg ki akarnak nyírni. Velem ezt 3 évig játszották, pontosan hasonló okból kifolyólag, és ugyan úgy az új cégtulajdonos.

Nem talált rajtam fogást, de mivel nagyon meg akart szabadulni tőlem végkielégítés nélkül, ezért sok-sok apró (de perdöntő) hibát elkövetett, és én ezeket fel is használtam ellene a bíróságon.


Nem ismerem a céget, a szitut, és Téged sem. Nem tudom milyen messzire vagy hajlandó elmenni az igazadért és a pénzedért. Ezeket Neked kell végig gondolnod.

Én olyan vagyok, aki az "utolsó vérig" harcol.

2016. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!