Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi Magyarország jogi álláspont...

Mi Magyarország jogi álláspontja: a-prostitúció, b-szexuális masszőrök, c-sztriptíz klubbok és táncoslányok, c-webcam modellkedés, d-hivatásos bdsm (vagyis dominák), e-szextelefon, f-használt bugyik?

Figyelt kérdés

Legfőképpen a jogi dolgok érdekelnek: vállalkozóknak kell-e lenniük, hogy töltik ki az adóbevallásukat, kell-e/adnak-e számlát, van-e rá jogi lehetőségük hogy résziődőben dolgozzanak szexmunkásként. Mi van azokkal akik üzemeltetik a sztiptíz klubbokat, szextelefont, webcam stúdiókat, szexuális szolgáltatást nyújtó masszázs házakat.

Mi a jogi következményük? Van-e egy összeghatár ami alatt elnéző a rendőrség (avagy kis halak).

Milyen szexualitással kapcsolatos szolgáltatás hagytam ki?



#jog #adóbevallás #domina #prostitúció #szextelefon #webcam modellkedés #szexuális szolgáltatást nyújtő masszőr #maszoda #használt bugyik (eladása)
2016. dec. 4. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

[link] elvileg kéne adniuk számlát de a gyakorlatban, hogy finoman fogalmazzak, ez nem túl gyakori. Ettől még jogilag vállalkozók.


> Mi van azokkal akik üzemeltetik a sztiptíz klubbokat,


> szexuális szolgáltatást nyújtó masszázs házakat.


Ez kerítés és a törvény szigorúan bünteti. Ha a sztriptízbár a hátsó szobában szexet is kínál, az is.


> szextelefont, webcam stúdiókat


Az ördög tudja. Ezt még nem tesztelték bíróság előtt, úgy tudom. Így szól a törvény "Aki haszonszerzés céljából valakit szexuális cselekmény végzésére másnak megszerez..." Hát, amit a lányok a kamera előtt végeznek az kétségkívül szexuális cselekmény de vajon a "másnak megszerez" fentáll-e? Fene tudja.


> hivatásos bdsm (vagyis dominák)


Én azt hiszem bár sem ügyész sem bíró nem vagyok hogy a törvény nem szándékszik megkülönböztetni a szexuális cselekményeket. Csak attól mert a nő ez esetben nem vetkőzik le és behatolás nem történik attól még aligha kérdéses hogy szexről beszélünk. Ahogy Don Savage írta, ha valaki ritmikusan könyékig feldugja a seggedbe az öklét, aligha kérdőjelezed meg hogy szexuális cselekményről van szó.

2016. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és persze továbbra is várom a további információkat. A linket nagyon hasznosnak találtam.

Érdekelne, hogy lehet-e találni statisztikát arról, hány százaléka a magyar prostituáltaknak fizet adót, ad számlát, rendelkezik orvosi igazolással -esetleg viszonyítva más fejlett országokhoz.

Nem ismerem teljesen a vállalkozási feltételeket, de nem hiszem, hogy egy egyetemista lehetne vállalkozó is, vagy hogy egy alkalmi, "részmunkaidős" szexmunkás, hogy tudja kigazdálkodni a vállalkozói státusz fenntartását -lehet, hogy le vagyok maradva, de pár évvel ezelőtt ez húzósabb összeg lett.

2016. dec. 6. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

> Érdekelne, hogy lehet-e találni statisztikát arról, hány százaléka a magyar prostituáltaknak fizet adót, ad számlát


Hát ez érdekelhet bátran de szerinted honnan lesz ez meg? Ezt még vízvezetékszerelőre is bajos megmondani pedig azok kevésbé rejtőzködnek a hatóságok elöl.


> rendelkezik orvosi igazolással


Hát itt megint csak probléma lesz, hogy az ostoba magyar társadalom prüdériája miatt rejtőzködnek a szexmunkások és valószínűleg túl soknak nincs. Normális helyen pl. Ausztrália, Új-Zéland, ez a szám igen közeli a nullához.

2016. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*mármint aki NEM rendelkezik orvosi igazolással, na!
2016. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]

A link angol, de jól leírja a prostitúció helyzetét a különböző országokban.

Viszont a kérdésem többi felére még mindig nincs válaszom. Persze találtam dokumentumfilmeket sztriptízről, webcam modellkedésről, információt a használt diáklány bugyik népszerűségéről egyes ázsiai országokban - de jogi információt nem. Hálás lennék, ha aki tudja, leírná.

2016. dec. 7. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig leírtam neked: a sztriptíz, ha szexuális tevékenység nem zajlik, akkor teljesen legális. Mi különbség van a sztriptíz meg a nudista strand között?


Az csak világos, hogy bugyit úgy adsz el, ahogy akarsz, ennek megint csak semmi köze semmihez.


A webcam szabályozás majd a bíró előtt derül ki, ha egyszer arra kerül a sor. Addig teljesen szürke a terület, mivel a törvényhozó nem készült fel erre. Nézzd meg a jogtárat, magyarul van, el tudod olvasni [link] "200. § (1) Aki haszonszerzés céljából valakit szexuális cselekmény végzésére másnak megszerez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő" -- aztán döntse el, aki tudja, hogy ez a kamerázásra is belefér-e. Szeméremsértés is beleférhet, igaz az a kamerázó lányt érintheti.


Abban azonban biztos lehetsz, hogy amíg nem sikerül valahogy egy fideszes mókus üzletébe belerondítani valahogy addig ebből ügy nem lesz.

2016. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!