Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekem, és néhány barátomnak...

Nekem, és néhány barátomnak nem járna a garantált bérminimum?

Figyelt kérdés
fémtömegcikk-gyártó gyártó okj szakmávat elvégeztem,a helyi suliban,ahol esztergagéphez tokmánykulcs volt a vizsgadarab. Esztergálok,présgépet kezelek néhány haverral. Különböző méréseket végzek el tolómérővel,mérőórával. 735ft-os órabérben dolgozom,már 2 hónapja,de arra gondoltam,hogy,ha januárban nem emelnek,és nem kapom meg a garantált bérminimumot elmegyek egy olyan gyárba ahol huzalrácsos konténereket,bevásárló kocsikat gyártanak,elvileg az is fémtömegcikk gyártás,és ott talán jobban megbecsülnek úgy mint szakmunkást.

2016. dec. 17. 15:55
 1/1 anonim válasza:
Hát igazából te majdnem hogy megkapod mert a berminimum 129ezer bruttoba! Te meg 735 ft ot kapsz azaz ha csak 21 napot dolgozol akkor is 21x8=168 óra ami 168*735=123.480 ft bruttoba de ha 22napos a hónap vagy 23 akkor gyakorlatilag eléred a garantált berminimum összegét tehát te nem a sima minimálbért kapod hanem pár Forint híján megvan a garantált berminimum amit 2017 január 1-től 25% emelnek! Azaz 160 ezer forint bruttód lesz januártól amiből még adózol igy kb megkapsz 100ezret ami valjuk be édes kevés ezekhez az árakhoz!! Nagyon elvagyunk maradva bérezés terén az árak meg magasak és az adók is...és még csodálkoznak hogy sok a szegény persze mivel épp hogy megélnek az emberek de többre már nem igen futja...
2016. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!