Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha télen nem motorozok,...

Ha télen nem motorozok, leraktam a motort van értelme inditgatni mondjuk havonta, vagy elég ha majd tavasszal elinditom mikor újból napi használatba veszem?

Figyelt kérdés

2016. dec. 19. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég ha tavasszal indítod. Az mondjuk nem derül ki, hogy milyen körülmények között tárolod a motort, így többet egyelőre felesleges írni.
2016. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha száraz állandó hőmérsékletű helyen van felesleges indítgatni. Esetleg betömheted a kipufogót olajos ronggyal. Az állandó hőmérséklet azért előnyös mert minimalizálódik a páralecsapódás. Ha mégis indítgatod akkor fontos hogy be is melegedjen üzemmeleg állapotra (ne csak a mutató kússzon fel) különben csak az henger falára esetlegesen lecsapódott víz kerül az olajba és nem szárad ki/párolog el.


Nekem fix 15 fok a garázsban, akksi csepptöltőn. Tavasszal meg az első használat után rögtön olajcsere. Hogy szezon végén vagy elején olajcsere erről megoszlanak a vélemények. Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

2016. dec. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
lakásban tárolom,de nem ott lakunk. 1hónapban max 2x van befütve. köszönőm a normális válaszokat :)
2016. dec. 20. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Lakás az jó. Ha nagyon le tud hűlni a lakás, akkor a kipufogót érdemes ledugózni, hogy belül ne induljon el a rozsda, meg szelepeknek se árt. Tankod ha fém vagy töltsd tele vagy engedd le szárazra, én a teletöltést javaslom. Benzincsapot zárd el(ha van), ha karburátoros, akkor még jobb ha az úszóházból leengeded a benyát. Gumikat tehermentesítsd középsztenderen vagy bakon vagy ahogy tudod, ilyenkor érdemes gumiápolózni is. Akksit mindenképp kösd le és töltsd fel, aztán szobahőmérsékleten tárold, legjobb ha intelligens töltőd is van és akkor rajta lehet hagyni. Takarítsd le patyolatra a gépet, amennyire tudod, sokat számít ám az évek során és legalább látod ha valami esetleg enged. A szezont kezdd friss olajjal ha nem friss olajjal tetted el. Ennyi jutott eszembe, ha ezeket megcsinálod, akkor gondos gazda vagy. Sajnos én el is felejtettem ledugózni a kiput, pedig nekem kint áll mínuszban, holnap megteszem. Üdv. első voltam
2016. dec. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!