Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért félnek az emberek az...

Miért félnek az emberek az utánvétes fizetéstől/rendeléstől?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem is rendelek más módon csak utánvétes fizetéssel, de sok helyen olvasom, hogy "nincs utánvét" meg "csak utalás után küldöm", miért? hiszen utánvéttel tiszta sor, látom a cuccot, kifizetem, és kész.Így pedig utaljak a vakvilágba akár több tízezret hogy bizalmi alapon utána várjam a terméket, vagy van valami sejtelmes részlet amiről nem tudok ezzel kapcsolatban?
2016. dec. 20. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a vevő nem veszi át kié a szállítási költség?!
2016. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a posta 1000ft, ez nem ugyanolyan jellegű bizalmi kérdés, minthogyha azt mondanám, hogy átutalom a pénzt és mi van ha nem küldi el? mert 1, vagy 100.000 ft, hát nem mindegy
2016. dec. 20. 11:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Felesleges költségekbe vered marad, mert az utánvét költsége összegtől függően minimum 600 forint.

Nem a vakvilágba utal az ember, hanem olyan platformokból vásárol, amik leinformálhatóak. Tehát például Vateráról, ahol a korábbi visszajelzések alapján egyértelműen látható, hogy az eladó tisztességes. Webáruház esetében ami Magyarországon bejegyzett, telephelye van, és még jó híre is, annak is lehet előre utalni nyugodtan.

De ha te ilyen zugárusoktól rendelsz Jófogásról, akikről egy mobilszámon és egy emailen kívül semmit sem tudni, az nem az előreutalás hibája, hanem a tiéd.

Egyébként "átom a cuccot, kifizetem" egy erős csúsztatás, mert a csomagot nem bonthatod ki, csak ha már kifizetted. Tehát az átvételt nem teheted attól függővé, hogy elégedett vagy-e a doboz tartalmával. Erre építenek a csalók, amikor féltéglát küldenek neked. Illetve még nem küldtek neked, de csak idő kérdése, ha ennyire nem látod át, hogy miért érdemes előreutalással, leinformálható helyről rendelni.

2016. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez igazából a bizalomról szól. Te nem bízol abban, hogy utalsz és küldik, ő nem bízik abban, hogy átveszed. Szerintem a bukott, bukható összegek lényegtelenek. Illetve nyilván könnyebb az utalással árverni valakit, de utánvéttel sem lehetetlen (töröttet küldenek, és ilyenkor vajon ki a hibás, tudod-e bizonyítani, hogy ő nem törötten adta fel?). Még a személyes átvételben is lehet átverés (később derül ki valami hiba).
2016. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos amit keresek, más helyen nem található mint magánszemélyeknél, 80%-ban jófogásról.Ezért nem értem feltétlen őket sem, miért kötik hogy "csak utalás után", mert, ahogy írtad, én mire fel bízzak abban hogy nem téglát kapnék
2016. dec. 20. 12:12
 6/6 anonim ***** válasza:
De az a tapasztalat, hogy sokan nem vewzik át, visszajön kézbesítetlenül és akkor is ki kell fizetni a költséget. 10 esetben már 6ezrekről beszélünk. Utalásnál 100% hogy nem bukik az üzleten. Az hogy a vevőnek ez nem tetszik az mellékes, vegye meg máshol.
2016. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!