Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Büntethető egy facebook fiók...

Büntethető egy facebook fiók feltörése, valamint facebookon történt beszélgetés használható bizonyítékként egy nyomozásban?

Figyelt kérdés
A körülményeket nem részletezném. Megszereztem egy személy facebook belépéséhez az e-mail címét és jelszavát. Büntethető vagyok ezért? Valamint én feljelenthetem egy olyan bűncselekményért amit ott leírt, vagy inkább ne ártsam bele magam, mert még én járok rosszul?

2016. dec. 20. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Büntethető vagy személyes adatait lopod el ezáltal, és a facebook-on belül a személy meg is nézheti milyen IP-ről másztál bele. (Mondjuk én nekem alapból úgy van beállítva ha illetéktelen lép be jön az sms, sőt mikor én olyan gépről lépek be ami nem saját jön az sms értesítő hogy IP, böngésző neve, időpont.)
2016. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Maga a megszerzése lehet törvényellenes is, annak módjától függően. Pl. ha az asztalán volt egy cetli, az asztalát te is jogszerűen használod, s a cetli ezeket az adatokat tartalmazta, akkor nem követtél el semmit, ha rápillantttál.

A felhasználása viszont jogellenes. Akkor is, ha semmi mást nem tettél, csak beléptél. Még csak megnézned sem kell semmit. A belépés pillanatában jogot sértettél.

Nagyon kevés kivételtől eltekintve nincs feljelentési kötelezettséged. A te dolgod eldönteni, mit teszel. Az a kérdés, hogy arányos-e a dolog azzal, hogy számon kérik rajtad a te jogsértésedet.

Mondjuk, ha arról ír, hogy csokit lopott, nem kellene vele foglalkozni. Terrortámadás előkészületeiről ír, azzal talán igen. De ha komoly, akkor életed hátra levő részében okod lesz félelemre, ha kiderül, te nyomtad fel.

2016. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell félnie senkitől. Egy bűnöző csak ne háborodjon fel, ha számonkérik tőle a bűneit. Nem kell félnie a kérdezőnek, jó dolgot cselekszik. De ha kiderül, hogy csak kamu amiket írt facebookon, akkor meg a kérdező ütheti meg a bokáját a feltörés miatt. Amúgy meg printscreen-nel csak simán le kell fényképezni a képernyőt. A legfölső sorban az Insert billentyű fölött és a scroll lock mellett balra van a Prt Scrn billentyű, azt megnyomja amikor látja a szöveget.

Utána megnyitja a Paint nevű rajzprogramot, megnyomja a Ctrl+V billentyűkombinációt, és már kész is a kép. Ezek után már csak el kell mentenie a képet. Annyit mondok, hogy ha az illető neked is kárt okozott, akkor feljelenteném. Bár még ez is kevés. Az a baj, hogy nem tudjuk milyen kaliberű dologról van szó.

2016. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
Mellyire komoly bűncselekményt írt le?
2016. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!