Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy a hejes...

Honnan tudom hogy a hejes úton járok e az életemben?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam idáig hogy helyes úton járok jól cselekszem hogy nem követek el túl sok hibát vagy nem olyanokat ami miatt a pokolra kerülök azonban történt valami ami miatt kezdek ráébredni nem így van sokat hibáztam és félek nem mind bánom meg úgy ahogy azt kellene talán soha nem voltam jó ember csak én hittem azt félek nem haladok valami jó felé ne gondoljatok büncselekményekre nem erröl van szó bántottam másokat nem ugy viselkedtem ahogy kellett volna sokat hazudtam másoknak sokan szenvedtek szenvednek miattam nem bíztam senkiben soha cserben hagytam másokat mondgyátok mit tegyek mi lenne a helyes út? Hogyan találom meg ?
2016. dec. 22. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Elso lepes: vegyel egy nyelvtan konyvet.

De ne legyen lelkiismeretfurdalasod, csak tegyel jot minden nap valakivel. Ne gondolj nagy dolgokra, hanem pl. a szomszed szazeves neninek letakaritod a havas jardajat, vagy felvagod a tuzelojet. Vagy segitesz a boltban leemelni valamit a magas polcrol (ha te magasabb vagy, mint a masik vevo). Vagy atadod a helyed a buszon. Vagy csak adsz egy szazast a sarki hajlektalannak.

Es maris jobb ember vagy azoknal, akik nem teszik meg ezt.

2016. dec. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Régebben is segitettem másoknak, igaz régen töbször mára valahogy elvesztettem az emberekben a hitem, nem nagyon bízom senkiben. még a párombansem. Valahol mindig is azt vártam hogy térüljön meg amit teszek másokért de valahogy soha nem kaptam vissza a sorstol semmit. talán egyedül édesanyám akiben valamennyire megbízom sajnos őt is sokszor megbántottam. tudod az a legszörnyűbb hogy azt hittem hogy jól cselekszem. hisz nekem van igazam. de mostmár látom nem mindig volt igazam és ha úgy is igazamvan mit érek vele. Most hogy látom milyen ember vagyok gyávának tartom magam. És azt is jól tudom nem siránkozni kellene. amit mondtál azt megfogadom márcsak azért is mert jól fog esni kicsit segíteni
2016. dec. 22. 08:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden nap csinalj valakinek valami jot, es kozben mosolyogj. Es, ha valaki csunyan beszel veled, ne sullyedj le az o szintjere, hanem csak kivanj neki mosolyogva, kedvesen tovabbi szep napot es hagyd ott. Ne akard mindig az igazadat bizonygatni, inkabb max. egyszer mondd el, mi a te velemenyed, aztan, ha a masik mast mond, csak mosolyogj es kesz.

Ha a parodban nem bizol, az viszont baj. Lehet, hogy ugy erzed, neked van igazad, de hidd el, egy parkapcsolat minosege mindig ketton mulik.


Es hidd el, egyszer mindenki visszakapja azt, amit adott. Igy, vagy ugy, de visszakapja. Te is. Lehet, hogy eddig a rossz-tevekenyseged (pl megbantottad anyukadat es masokat) volt tobb, mint a jo-tevekenyseged. Es ezert a rosszat kaod vissza. Kezdj el jot tenni, kedves lenni mindenkihez, es hidd el, egyszercsak el kezd aramlani feled is a jo :)

2016. dec. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!