Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondják angolul hogy...

Hogy mondják angolul hogy mobilnet?

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
google forditóban nèztmeg
2016. dec. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ZoltanAnglia ***** válasza:
9%
Dragam. A mobilnet az onmagaban angol szo. Hogy akarod tehat azt angolra forditani???
2016. dec. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elozonek igaza van, en amugy is Angliaban elek, szoval tudom. Az iskolamba erkezett egy nemet gyerek, o neha mobile net-nek szokta irni. De magaban is megertik Angliaban e betu nelkul.
2016. dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sciencea válasza:

Szerintem ne írd így! Igaza van abban az előttem lévőknek, hogy megfogják érteni de ha jobban érdekel ennél az angol, akkor mondd azt, hogy 3G vagy 4G vagy LTE. Megnéztem ezeket direkt, hogy ne mondjak hülyeséget. Van a nyelvészetnek egy ága (corpus lingustics) ami azzal foglakozik, hogy azt nézze meg, hogy valamilyen szót vagy kifejezést vagy nyelvant, hogyan használnak a való életben. A legújabbat használtam (NOW corpus) és azt találtam, hogy a "mobilnet" konkrétan csak egyszer jelent meg, akkor is a China Mobilnet-re vonatkozóan. A "mobile net" 26 alakalommal. A "mobile internet" kb. 5000 alkalommal és a "3G" több mint 2000 alkalommal.

Szóval, ha csak arra mész, hogy megértsenek akkor használd bármelyiket, de ha az érdekel, hogy a legtöbben mit mondanak, akkor inkább mondd, hogy mit használsz.

2016. dec. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sciencea válasza:
bocsi, 20000 nem 2000
2016. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!