Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek mi volt a legviccesebb...

Nektek mi volt a legviccesebb telefonbeszélgetésetek?

Figyelt kérdés

nekem ez:


-Jó napot

-Jó napot, miben segíthetek?

-Ma kitudnak jönni megjavítani a gázkamrám mert elromlott

-És milyen jellegű problémája van?

-szaggatva jön a gáz.


:D A kazán helyett hirtelen a kamra ugrott be :D Most vagy viccelődött a telefonos vagy fel se tűnt neki se...


(Bármilyen vicces sztori jöhet.)


2016. dec. 23. 00:30
 1/2 2*Sü ***** válasza:

- Jó napot kívánok, miben segíthetek.

- Megvásároltuk önöktől ezt és ezt a programot, és most az a problémám, hogy nem tudom kinyomtatni ezt és ezt a listát.

- Kiír a program valami hibaüzenetet?

- Igen, egy pillanat, mindjárt nézem mit ír ki…

- (Gyanúsan ráncolom a homlokomat.)

- Azt írja: „A nyomtatás nem sikerült! Kérem ellenőrizze a nyomtató állapotát, például hogy be van-e kapcsolva, vagy nem fogyott-e ki a papír a nyomtatóból”. Ez mit jelent?

- Ez ugye azt jelenti, hogy a nyomtatás ne sikerült. Ellenőrizni kellene a nyomtató állapotát, hogy be van-e kapcsolva a nyomtató, vagy nem fogyott-e ki a papír a nyomtatóból. A legtöbbször ez okozza a problémát.

- Ja, az lehetséges, mindjárt nézem… Igaza volt, tényleg kifogyott a papír a nyomtatóból. Köszönöm a segítségét…


Ergo lefordítottam egy mondatot magyarról magyarra. Kvázi szó szerint elmondva ugyanazt, amit a felhasználó elolvasott és „nem értett”.


A másik inkább egy telefonsorozat volt:


- Jó napot, megvettem az önök programját, de én életemben nem láttam ennyire vacak programot, a használatához szükséges legalapvetőbb dolgokat sem tudja. Például nem tudom ezt és ezt a listát ilyen sorrendben lekérni.

- Ha a táblázatban a fejlécre kattint, akkor az alapján az oszlop alapján rendezi sorba a listát. Sőt több szempont alapján is tud rendezni, ha sorban egymás után több fejlécre kattint, például település, azon belül névsor szerint.

- Ó, hát ez nagyszerű. Tényleg. És akkor meg tudom csinálni ezt is, meg ezt is. Ez nagyon jó, mégis remek is program ez.


(pár nap múlva)


- Jó napot, már beszéltünk telefonon. Én nem értem, hogy hogyan van pofájuk pénzt kérni ezért a kalap ****ért. Itt egy ömlesztett, átláthatatlan lista. Miért nem lehetett megoldani, hogy csak az ilyen és ilyen tételeket jelenítse meg?

- A táblázat tetején van egy Szűrés feliratú gomb. Erre kattintva különböző szempontok alapján lehet szűrni a listán megjelenő sorokat, nagyjából egy tucat szűrési szempont van, benne olyan összetett feltételek is, amelyeket mi a használat során magunk is hasznosnak ítéltünk meg.

- Ó, hát ez remek. Ez sokkal több, mint amit reméltem. Nagyszerű ez a program, amit összehoztatok, ajánlani fogom másoknak is.


(pár nap múlva)


- Jó napot, ez a program így ebben a formában használhatatlan. Például még azt sem tudom megcsinálni, hogy a megjelenő táblázatot ki tudjam másolni Excelbe. Így nem sok hasznát veszem.

- A táblázat jobb felső sarkában van egy szokásos, sárga floppylemez ikon. Erre kattintva le lehet menteni a táblázatot különböző formátumokba, Excel fájlként, OpenOffice fájlként, vesszővel tagolt szöveges formában, XML dokumentumként.

- Ó, hát ez nagyon jó. Remek kis program ez, köszönöm a segítséget.


(Még volt vagy 3-4 ilyen hívása. Azóta elégedett ügyfelünk az illető.)


(Régen olvasgattam az interneten hasonlóan poénos support telefonbeszélgetéseket. Azt gondoltam, ezek javarészt kitalált beszélgetések, az életben nem fordul elő ilyesmi. De ezek velem történtek meg, és valóban megtörténtek. Már azt gondolom, nem kell kitalálni ilyeneket, születnek ilyenek maguktól is.)


Még egy vicces eset jutott eszembe, egy direkt marketinges eset:


(Kissé furcsán beszélő, talán beszédhibás, talán magyarul utólag tanult ember hív. Alapból furán beszélt, ráadásul a hangminőség is eléggé gyatra volt.)

- Jó napot az Drezs@#!*ül Kft-től keresem, lenne néhány perce arra, hogy megismertessek önnel egy kiváló lehetőséget?

- Elnézést, nagyon rossz a vonal, még egyszer: Milyen Kft-től keres?

- A Dr@#$×ßinül Kft-től.

- Ne haragudjon, de most sem értettem. Elismételné még egyszer?

- (Beszélgetés a háttérben:) - Pedig most jól ejtettem, nem? | - De igen. (Majd megszakadt a vonal.)

2016. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még régen, először felhívtam valamiért a barátnőmet(kb.10-11 évesen), de nem tudtam hogy jó e a szám meg több is volt megadva meg minden... Mindegy is,a lényeg hogy nem volt biztos a szám.

Felvette, kérdezte hogy ki az mi az stb és nem ismertem fel a hangját, ezért mondtam hogy szerintem téves és leraktam. De ő sem tudta, mert mivel összezavarodtam ezért nem mondtam hogy ki vagyok, a hangom meg ő se ismerte fel... Eleve gyűlölök telefonálni még ismerősökkel is, de ez a beszélgetés igen érdekes volt XD

2016. dec. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!