Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fényképészek! Unokatestvéremne...

Fényképészek! Unokatestvéremnek esküvője lesz. Azt mondtak, hogy nem lesz videó az esküvőről, mert sajnos nem tudjak megfizetni. Erre anyukám benyogte, hogy majd en megcsinalom a videot, es meg is vágom, meg minden. (? )

Figyelt kérdés
Mt mondhattam volna, elvállaltam, de meg soha nem csinaltam ilyesmit. Sz lenne a kérdésem, hogy nagyjából miket csináljak? Főként mit vegyek, milyen szemszögekbol stb.. Ha valaki tudna segiteni, azt nagyon-nagyon megkoszonnem. (Jobbhijan jo képminőségű telefonnal csinálnám, es ilyen kis kézi fényképezőgéppel. Ezekből szeretném kihozni a legjobbakat.)
2016. dec. 26. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszélj velük őszintén, mondd meg nekik, hogy videózni nem annyi, hogy van nálad egy kamera, amin meg tudod nyomni a gombot. Esetleg csinálj pár próbavideót előtte és mutasd meg nekik, hogy ez a szint biztosan jó lesz-e.
2016. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek mar nagyjából megvoltak. Arra gondoltam, hogy, például étkezés kozben ne csináljak annyi videot. (Hulye példa) Tanacsokra lenne szükségem, de koszonom ezt is. 😊
2016. dec. 26. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nemhogy normális esküvői videó nem lesz, hanem nagy eséllyel a fotós munkáját is tönkreteszed, ha ott ugrálsz a telefonoddal végig a pár körül. Telefonnal ugyanis csak nagy lászószögben tudsz videózni, tehát ha normális képeket akarsz, közel kell menned, ott kell lenned közvetlen mellettük. Ez eleve hiba, de rákényszerülsz a technika hiánya miatt. Arról nem is beszélek, hogy profi videósok, profi cuccokkal is szenvednek, ha nincs elég fény, jellemzően templomban, házasságkötő teremben, lagziban. Ők ilyenkor felkapcsolják a kis külső ledes lámpáikat, esetleg fix fényekkel világítják be a teret. Te hogy oldod majd meg? Világítasz végig a szemükbe a telefonnal? Sajnállak téged is, de sajnálom a párt is, ha ezt anyukád komolyan gondolja és erőltetni akarja. Ezt így NEM szabad, semmi értelme, csak elcseszitek vele az egészet. Ez egy szakma, nem véletlenül. Ha normális a fotós, az első 3 percben le fog állítani úgyis. Inkább kérjetek a fotóstól akár plusz pénzért egy zenét kis slideshow-t, ami ugyan állóképekből áll, de filmszerűen bemutatja a nagy napot. Ha meg mindenképp kell a videó, akkor dobjátok össze a pénzt esetleg más családtagokkal, és legyen az a nászajándék.

De ha mindenképp így akarjátok, egyre kérlek: ne álló formátumú videót készíts!

2016. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, igen, ezekbe en is belegondoltam mar. Nem erőlteti anyukám, a par szeretne. Nemrég voltam egy esküvőn, ahol a fotós olyan vt, hogy huh..

Mi, a násznép, csak kellékek voltunk. Igy ugorj, ugy pozolj stb, igazan művészi lett.. Szoval igen, en csak olyan egyszeru, belso jellegű videot szeretnek, nem tulnyomva semmit. Egyebkent szabadtéri lesz, csak polgári, nyaron, Szóval a fények miatt annyira nem kell aggódnom. ☺☺

2016. dec. 27. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!