Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hőszigetelt ablaküvegbe...

Hőszigetelt ablaküvegbe páramentesítő granulátumot hol lehet venni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 10:28
 1/3 Fehér Nándor válasza:

Szerintem silica gel-re gondolsz. (lásd: szilika gél)

Tengeri szállításnál ezt rakják a műszaki cikkek csomagolásába, hogy az esetlegesen bejutó párát, nedvességet megkösse.

Macska alomban is használják (lásd: szilikon alapú macskaalom).


Páramentesítőbe a Kálcium Klorid (útszórósót) használnak, ez hatékonyabban megköti a párát, mint a silica gel, de túlságosan agresszív, vassal érintkezve erősen korrodál, ráadásul cseppfolyóssá válik, ezért üveg közé nem raknám.


Ha meg tudod oldani, hogy a belső oldali ablakszárnyakat lég tömören szigeteld, és a külső oldali szárnyakat, egy kicsit kiszellőztesd, akkor nem lesz párás a két üveg között.


Én úgy oldottam meg, hogy a belső ablakszárnyakba körbe bemartuk a nútot a szilikongumi légzáró tömítésnek. A külső ablakszárnyaknál azonban az egyik oldalt kihagytuk.


Sok sikert: Nándi

2016. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
küszi szépen,,,igen macskaalommal megpróbálom az üveget megcsinálni,,,sajnos amit az üvegesek használnak nem tudom beszerezni,,ezzel a belső lezárással és kívüli szellőzéssel az a baj hogy ha egyszer bepárásodik az meglátszik rajta,,,üdv,,
2016. dec. 29. 08:38
 3/3 A kérdező kommentje:

vagy esetleg ez?

[link]

2016. dec. 29. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!