Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki pszichológushoz...

Ha valaki pszichológushoz szeretne fordulni, de nincs rá elég pénze, az mit tehet?

Figyelt kérdés

Online tanácsadás létezik? mármint olyan ami eredményes? igazából talán lenne is rá pénzem, de másodéves egyetemista vagyok, és nem dolgozom, na meg elég lusta is vagyok emiatt el vagyok havazva a teendőimmel.

lényeg, hogy létezik online tanácsadás, olyan ami kipróbált és beválik? azt tudom, hogy minden pszichológus más témákkal foglalkozik, sokszor látom mikor utánaolvasok, na meg látom a 10000ft os összeget is :D


leírom miben kérnék segítséget, majdnem az egész életemben igazából, tanulási zavarok, ez leginkább a családommal rontotta meg a kapcsolatomat. aztán szorongás, félelem helyzetektől, szituációktól amit csak az alkohol szüntet meg, de már több mint fél éve nem is ittam mert arra sincs időm xD vagy ahhoz is lusta vagyok. haláleseteket könnyen feldolgozok, vagy olyan dolgokat amik másoknak gondot és fájdalmat okoznak. viszont teljesen hétköznapi dolgokat nem vagyok képes feldolgozni ez megnehezíti a mindennapjaimat és a párkapcsolatomat is kezdi tönkretenni.


hát ennyi lenne :D aki hasonló problémákkal fordult már pszichológushoz vagy online tanácsadáshoz az küldene egy linket, hogy hol próbálkozzak?



a válaszokat előre is köszönöm :D 20/L



2016. dec. 28. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nincs az egyetemetekben pszichológus?Nekünk az általánosban volt, mondjuk nem tudom, hogy ez mitől függ.
2017. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Pár tanács.Első az, hogy gondolkodj mindig pozitívan.Igen, először fura lesz, de aztán megszokod, és rááll az agyad a pozitív Gondolkodásra, nekem is ez segített.Tanulási zavarok leküzdésére ne beszéld be magadnak, hogy rosszul tanulsz/béna vagy.Tudom, nem ettől vannak tanulási zavaraid, mert bebeszéled magadnak, de ez még rásegít.Menj el korrepetálásra.Jól tetted, hogy nem iszol már fél éve, így megelőzted azt, hogy belefulladj az alkoholokba és később a drogokba, viszont azt nem jó, hogy nincs időd konkrétan semmire, valószínűleg azért, mert sokat kell tanulnod.Második tanács, NE légy lusta, mert a lustaság marhára tönkretehet!Tapasztaltam.Tudom, hogy sokmal jobb elhalasztani a számunkra nem tetsző dolgokat, de gondolj a jövődre.Ha szeretnél majd gyerekeket, ők jól éljenek meg a környezetedben, mert te tanultál, és egy fizetett munkahelyen dolgozol, hogy ne a férjed tartson el, hogy ezek miatt ne legyél stresszes, hogy hátha nem lesz elég pénzed.Mindennek meg van a gyümölcse, ahogyan a fogyókúrának, és a bő tanulásnak.Harmadik tanács: a kemény tanulás ellenére próbálj hétköznapi dolgokat lazán Venni: pl. beszól neked valaki.Tojd le.És ne hagyd, hogy ezek a kicsi dolgok tönkretegyék a mindennapjaidat, és Összezuhanj.A párkapcsolatotokat a barátoddal csak remélem, hogy megmaradtok, ez jelen esetben nem tudom, melyikőtöktől függ.Szóval: Légy pozitív, higyj magadban, ne hagyd, hogy az utadba álljanak, sportolj valamit, ne lustulj el, valamikor kicsit engedd el magad.Remélem tudtam segíteni :)
2017. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó! Jó volt olvasni amit írtál, jól is esett, de ezeket én mind tudom, és mégsem motivál semmi... Kb leszarok mindent, csak aludhassak. Napról napra egyre rosszabb, sportolni pedig nincs időm... még a legkedvesebb barátaimra sincs elég időm, de már türelmem se sajnos... és ha lenne is időm szívesebben alszok. Fogytam is. Sosem voltam jó súlyban de most végképp, 170 centi magas vagyok 47 kilóval...

Már egyáltalán nem tudom mi segítene. Anya csak baszogat de folyamatosan megállás és levegővétel nélkül... utálok hazajönni és itthon lenni. A párom próbál segíteni, de ő is szenved hiszen úgy érzi nem tud segíteni rajtam. Nagyon lusta vagyok, de szinte már ki sem akarok jutni a gödörből és csak aludnék folyamatosan...

Már abban sem vagyok biztos, hogy ezen egy pszichológus segíthet...

de tényleg jól esett amit írtál és köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat :) és várom a továbbiakat :)

2017. jan. 7. 23:15
 5/5 anonim válasza:

Igazán nincsmit :)

Szerintem akkor 3 napra tegyél félre mindent, és aludj, amennyi jól esik.Annyi belefér.Viszont ha nem szeretsz otthon lenni, az baj, főleg ha anyukád miatt...de ebbe a helyzetbe ne törődj bele, ne maradj évezredekig a gödörben.Minden úgy történik, ahogy történnie kell, ebbe senkinek sincs beleszólása.Lehet, hogy ezt a problémát nem a pszichológusnak, hanem egyedül neked kéne megoldanod.Szinte már felnőtt nő vagy, ha nem szeretsz otthon lakni, költözz albérletbe vagy hasonló, bár lehet, hogy ez még messze van.De mindig legyen reményed, ne hagyd, hogy meggyengítsen a félelmed.Egyszer élsz, azt ne stresszben és szorongásban töltsd.Az élet nagyon sokat ér.Csináld azt, amit szeretsz (jelenleg nem alvásra gondoltam :)), és légy boldog.

2017. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!