Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Költözni szeretnék otthonról...

Maffia27 kérdése:

Költözni szeretnék otthonról mamához,18 Eves vagyok de nem tudom hogy ilyenkor papirokat is átkelle iratni (diákigazolvány, személyigazolvány)?

Figyelt kérdés
Egyébként azért szeretnék elköltözni mert tesóm megy fősulira én jövőre fogok érettségizni + 1 év technikusi. De én nem szeretek itthon lenni amugyse. Apukám anyukám elváltak anyával élek és nevelő apámmal, de nevelő apum állandóan cseszeget es mindenbe beleszól főleg ha barátnőmmel találkozok meg nem is jövünk ki jól, anya meg nem tartja helyesnek hogy van barátnőm, meg amugyse nagyon szeret elengedni sehova mert (anyuci pici fia) tévhitbe van. Mindentől félt. Mama 78 eves papa 80 eves es nagyon szeretem oket es ok is nagyon szeretnek, de nem tudom hogy terhükre lennék azzal hogy ott vagyokvagy segítségükre lennek azzal hogy tudok fát vágni, szüretelni, boltba menni stb. Viszont ha ott vagyok több viz fogy meg áram, futes fával megy kaját meg mindig annyit foznek magukra mintha 4 en lennének, szerintetek erdemes elköltözni? Max 2 évet lennék mamáméknál.

2016. dec. 30. 14:15
 1/3 anonim válasza:

Az új lakcímre be kell jelentkezned, a mostani címedet akár megtarthatod állandó lakcímnek és a mamádékhoz pedig ideiglenes lakcímre regisztráltatsz. Vagy a mostani állandó lakcímedet cserélteted le a mamádék címére. A lakcímükre a nagyszülők (ingatlantulajdonos) beleegyezése kell. Ha a diákigazolványon is van lakcím akkor azt is persze le kell cserélgetni. Ha van bankszámlád akkor a bankot is érdemes értesíteni. Ha az anyagiak miatt aggódsz akkor vállalja diákmunkát és szállj be a rezsiköltségekbe és persze segíts nekik a ház körül.

Anyukáddal és nagyszüleiddel esetleg beszélgettél már a problémáról és terveiről?

2016. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez még eszembe jutott: lehet hogy a nagyszülők is ugyanúgy aggódni stb fognak mikor épp elmész esténként/hétvégén szórakozni. És esetleg rosszabbul is alszanak vagy felébred nekem mikor hazaérsz.

Szerintem a barátnőmet a szülők és nagyszülők talán úgy tudják könnyebben elfogadni, ha látják hogy esetleg jó hatással van rád, nem romlik a tanulmányi eredményed. Esetleg mikor közös családi programokon részt vesz, akkor felajánja hogy segít, érdeklődő stb.

2016. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen beszélgettem anyával is es mamammal is, anya eléggé rossz néven vette, meg probalt lebeszelni rola, mama meg azt mondta még van idő ezt megbeszelni és igaza van en se most akarom megbeszelni majd tavasszal. A diák munkám már meg van nyáron is dolgozni fogok ráadásul nem keveset kapok úgyhogy a rezsivel nem lesz gond, cska nem tudom még gondolkozok nagyon hogy mi legyen
2017. jan. 2. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!