Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkora eséllyel tudom eladni...

Mekkora eséllyel tudom eladni a forgatókönyvemet?

Figyelt kérdés

Egy film forgatókönyvét akarom megírni. Aki ismeri az írás menetét, az tudja, hogy mi a treatment és a bővített jelenetbontás. Ezekkel már megvagyok egy rövidfilmmel, mert gyakorlásnak jó volt. Most egy film bővített jelenetbontásánál tartok, de ez is inkább gyakorlás, mert elsőre nem lehet jót írni. Ennél is ez a második nekifutás, mert elsőre nem lett egész jó a történet a végére, de már összeállt. De nem ez lenne a főfogás, hanem egy másik. A története összeállt, már csak meg kell írni. Nagyjából tavasszal megleszek vele. Nem egyszerű az írás, de nekem nagyon bejön. Azt akarom, hogy ebből film legyen. Mennyi esélyem lehet Amerikában? Itthon semmiképpen sem akarnám eladni, mert magyar horrorból nem lesz ismert és nézett film, pedig az a célom a tisztességes gázsi mellett.

Ha megkeresek egy amerikai producert azzal, hogy írtam egy forgatókönyvet, és szeretném eladni, akkor mennyi esélyem lehet? Már megkérdeztem a neten egy olyan emberkét, aki keni-vágja az írást, de nem válaszolt.

Hátha itt tud valaki értelmes választ adni.

Annak tudnék örülni, ha hozzá nem értő "szakértők" és lenéző hülyék nem oltogatnának az életcéljaim miatt. Nekem ez az álmom, ez a célom. Forgatókönyvíró akarok lenni.



2016. dec. 30. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Semennyi.
2016. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Dehogynem válaszolt az az ember! Ennyit ér a dolgozatod. Szép álmokat! Ez nem oltogatás, hanem tényközlés. Semmi az esélyed.
2016. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Semennyi. Van ott bőven forgatókönyvíró, nem szorulnak importra.
2016. dec. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
73%

A legjobb megoldás az lenne, ha szereznél egy ügynököt, aki kiajánlja a forgatókönyvedet producereknek. Önállóan házalni azért nem tudsz, mert egyelőre nem ismerik se a nevedet, se a munkáidat, ezért szóba se állnak veled.

Jó megoldás lehet, ha forgatókönyvíró pályázatokra küldöd be a kész scriptet, vagy a Blacklistre, hátha felfigyelnek rá. Kapcsolati hálót sem ártana építeni, fesztiválokra kéne járni és szakmabeliekkel ismerkedni.

2017. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Nagyon sokszor átgondoltam a menetét, és nagyjából ismerem is. Ha sikerül a dolog, és biztosan film lesz a forgatókönyvemből, akkor azt itt közlöm is.

Arra én is gondoltam, hogy kell egy valamekkora referencia, ezért valószínűleg megpróbálok valakivel leforgatni itthon egy rövidfilmet. A forgatókönyv készen van, csak még át kell olvasnom, nehogy hülyeség legyen benne, és jól ki legyen dolgozva. Egyébként szerintem jó. Ha az megvan, akkor referenciaként hozzá tudom tenni, hogy azt a rövidfilmet én írtam, tehát az esélyem egy picit növekszik. Talán nem is csak egy lesz, hanem több is.

De az a lényeg, hogy nagyon hasznosakat írtál. Köszönöm szépen!

A többieknek meg azt üzenem, hogy nem kell irigykedni. Lehet, hogy szerintetek semmi esélyem. De nem véletlenül van a hollywood-i színészek között is annyi külföldi. Van elég amerikai Los Angeles-ben, mégis inkább külföldi színészeket alkalmaznak, mert nekik van hozzá tehetségük. Nyilván írnak elég forgatókönyvet amerikaiak is, csak szarokat írnak. Akkor már inkább külföldről hívnak valakit, csak legyen tehetsége. Erről ennyit.

2017. febr. 1. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a négyessel :) A többi marhával ne törődj. A filmes szakmában a legfontosabb a forgatókönyv, az alapján készül el maga a film/sorozat. Ha sikerül kiépítened a kapcsolatokat, elég tekintélyre szert tenni, biztosan sikeres és kiváló minőségű forgatókönyvek kerülnek ki a kezed alól ha sokat fejleszted a tudásod és szárnyal a képzeleted. Remélem összejön a dolog :)
2017. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os!

Nagyon szépen köszönöm a biztatást!

Egyelőre még az írásnál járok, meg akarok írni ezt-azt, nem sokat, utána mehet a dolog.

Köszönöm az ötleteket is!

2017. aug. 13. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!