Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges-e elveszni a...

Lehetséges-e elveszni a képzeletben?

Figyelt kérdés

Megtörténhet-e, hogy valaki bent ragad az elképzelt világában és nem tud többé kijönni onnan vagyis teljesen elveszíti a kapcsolatot a külvilággal. Mint egy álom amiből sosem ébredsz fel.


Nem tudom, hogy jutott ez az eszembe (lehet van ilyen film csak nem emlékszem rá) de szerintem lehetséges.(Voltak buddhisták akik szándékosan örök meditálásba merültek)



2017. jan. 3. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Lehetséges.A tudomány skizofréniának nevezi.

Némelyeknél a realitás elvesztése időleges,míg másoknál állandósul.


Ilyenkor,a jobb agyfél ébredéskor nem adja vissza a dominanciát a bal agyfélnek,és a beteg,egy álomvilágban él tovább.Sok alkotóművész szenved ilyen betegségben.

Számukra az álom(fantázia)valóságként megélt történés.

2017. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Húúú ! Nagyon szépen köszönöm a választ !
2017. jan. 3. 19:41
 3/3 anonim válasza:

Erről egyébként tényleg készült egy film, bár nem magáról a betegségről szól de a főszereplő skizofréniában szenved

Ez egyebkent egy vígjáték, a főszerepben Ryen Reynolds-al, csak ajánlani tudom ;)

A címe: The voices/ a hangok

2017. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!