Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeged Tömörkény István...

Szeged Tömörkény István Gimnázium két-tannyelvű szakáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Most fogok idén felvételizni/szóbelizni. Miket fognak kérdezni a szóbelin (mi az a kreatív szituációs feladat?), A nyelvvizsgára jól felkészítenek? A történelmet, földrajzot milyen tankönyvből tanítják (magyar/spanyol stb.), a dolgozatok spanyolul folynak ebből a két tantárgyból?

2017. jan. 5. 16:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nagyon nem ajánlom, hogy odamenj. Én öt évet lehúztam ott, de bánom, hogy arra a szakra jelentkeztem. A nyelvvizsgám sem lett meg, sajnos, 2 százalékon múlt az érettségin, de nem adták meg (csak, ha ötös az emelt spanyol nyelvi érettségid, akkor van meg). A tanárok sem valami jók, aki normálisan tanított, az elment szülni, és még mindig nem tud visszamenni egy darabig szóval szerintem válassz mást. És egyértelműen a célnyelvi tantárgyas órákon minden spanyolul volt. Engem például minden évben más lektor tanított, az sem tetszett. Nem volt idő megszokni, mire jött egy másik, ráadásul, hogy ők is otthagyták ilyen hamar nem növeli a jó hírét az iskolának.
2017. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon sokat segítettél ezzel.

Azért arra gondoltam, hogy bejelölöm, de akkor szerintem csak 3.-nak

Annyi, még, hogy szóbelin miket kérdeznek? És milyen eséllyel vesznek fel oda tanulókat? (milyen átlag)

2017. jan. 6. 18:50
 3/13 anonim válasza:
Én mikor jelentkeztem, azt mondták, hogy nagyon 'hajtós' szak, tehát az menjen oda, aki szokott tanulni. Nem feltétlen kell eminens tanulónak lenned, de például szerintem nehéz volt idegen nyelven szövegeket megjegyezni. Azért nem is akkora mumus, mint állítják egyesek.
2017. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ja, a szóbelire már nem annyira emlékszem, de én úgy készültem fel rá, mint egy vizsgára és ahhoz képest alig kérdeztek valamit. Egy jó tanács azért, a földrajzzal légy tisztában.
2017. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat ^^
2017. jan. 7. 14:44
 6/13 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék tudni, hogy hallottam olyat, hogy nem lehet normálisan megtanulni a nyelvet. Ez tényleg igaz?

És (14:44) említetted, hogy sokat kell tanulni. Ez kb. mennyit jelent? Mennyi idő marad hobbira stb.re?

2017. jan. 7. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Drága 1. válaszoló!

Ahelyett, hogy leszólnod a sulit, és csak másban keresed a hibát, ajánlom, hogy előtte kicsit nézz tükörbe.:) Ha nem lettél volna rohadt lusta, és letetted volna a fenekedet tanulni, hidd el meg lett volna az a nyelvvizsga. Én német kéttanra jártam, és láss csodát: 84%-osra sikerült az emelt érettségim.:)

Mellesleg pedig persze, hogy nehéz szak, de aki erre jelentkezik az vállalja, és tudja, hogy nem a bölcsibe fog járni. Összességében tényleg sokat kell tanulni, de abszolút nem lehetetlen teljesíteni.

Sok sikert a felvételihez! :)

2017. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Drága utolsó válaszoló!


Szerintem ne az véleményezze a spanyol szakot, aki németre járt, mivelhogy a kérdező a spanyolra volt kíváncsi. Az én évfolyamon, a németen olyan tanulók is kaptak nyelvvizsgát, akik rosszabbul tanultak nálam, és elég renitens egyének voltak. Én mellesleg nem voltam rossz tanuló, az érettségire is rendesen felkészültem, érdekes módon azonban mégsem lett meg, és nem csak nekem. Voltak mások is, akik tanultak végig az öt év alatt, és nekik sem lett meg. Azért ez mi, ha nem a színvonal romlása. Azóta hallottam, még több embernek nem lett meg, mint azelőtt.

2017. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
És a német meg a spanyol szak teljesen más, a tanárok miatt is. Ott van egy állandó lektor, és a magyar nemzetiségű tanárok sem váltják egymást folyton.
2017. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te mikor végeztél, de nekem egyáltalán nem ilyenek a tapasztalataim. :D

Az egy dolog, hogy a kérdező a spanyol tagozatra volt kíváncsi, azért remélem nem eszel meg amiatt, mert németes létemre választ mertem írni. Sajnálattal látom azomban, hogy a lényeget nem sikerült megfogni.

Az meg hogy ha rosszul sikerül az érettségi, evidens, hogy a tanárok hibája, igazad van... :) (y)

2017. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!