Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » üdv. Folyó hó 02. -án egy...

üdv. Folyó hó 02. -án egy magánterületen kivágtam egy akácfát kb.1m-es rönkökre vágtam 4 db. a többi részét nem vágtam össze. Fogadjak ügyvédet?

Figyelt kérdés

A fát nem tettem be az autómba. Velem volt a 14 éves fiam. Egy épp arra járó mezőőr észlelte az ottlétünket, és rendőrt hívott. A kiérkező járőrök fényképfelvételeket készítettek kb.2-3mázsa lehetett az általam összekuglizott fa, a többi részét természet károsításnak vették. Azt mondták a lopási kár megtérült. Előállítottak a helyi kapitányságon kihallgatásra. A fiamat nem hallgatták ki mivel kiskorú!A tanúvallomásomban elismertem a fa kivágását, vállaltam, hogy az általam okozott kárt megtérítem a tulajdonosának.Ez 8700ft. -ra állapították meg, de közölték ez változhat.

Ha jól értelmezem ez lopás, kiskorú veszélyeztetése, természet károsítás. Én egyénként vagyonőrként dolgozom. Mire számíthatok? Ez a szabálysértés fog látszani az erkölcsi bizonyítványon?

Köszönöm szíves válaszukat!



#falopás #ügyvédfogadás
2017. jan. 11. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem bűncselekmény (pl. a 8700 Ft lopás), az nem szerepel az erkölcsiben. Nem tudom, a kiskorú veszélyeztetése, és a természetkárosítás mely kategóriába tartozik. Ha szabálysértés, akkor nem lesz nyoma. Ha bűncselekmény, és bíróság ítél el, akkor lesz.
2017. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért ne fogadj ügyvédet, a bírságot úgyis ki kell fizetni, viszont elismerted az esetet nem volt "nagy arcod", talán nem jut el a bíróságig az ügy. Remélem :)
2017. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászolásokat!!!
2017. jan. 11. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!