Benchee kérdése:

Ti nem unnátok?

Figyelt kérdés
Édesapám állandóan rávan kattanva a tanulásra.Naponta 2-5 órán át kell tanulnom.Ez megy két heten keresztül.Valaki értelmes válasz?

2017. jan. 11. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
„Valaki értelmes válasz?” - Ez alapján nekem kevésnek tűnik az a két hét.
2017. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Örülj amíg 2-5 órát kell tanulnod. Majd elmész egyetemre, ennyit fogsz aludni, a többit tanulással töltöd.
2017. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy ki is kérdezi! :) Amúgy gyanítom, hogy ha kitűnő tanuló lennél, akkor nem keményítene be félév előtt - gondolom megkapta a bukásértesítő(ke)t! :) Elmondom, hátha érdekel: A tökéletes, hosszútávú tanulás 4 összetevőből épül fel: 1. Meghallgatom, 2. Leírom, 3. Elolvasom, 4. Hangosan elmondom. Jó esetben az első kettő megtörténik az iskolában! Az utolsó kettőt kell otthon hozzátenni, tehát elolvasni és hangosan felmondani és lehetőleg még azon a napon, amelyen hallotta és leírta az ember! Így hát a jó megoldás az lenne, ha nem másnapra tanulnának a diákok, hanem az aznapit! :) (Én akkor voltam a legjobb tanuló, mikor bejárós voltam és egy órát oda, egy órát meg vissza vonatoztam az egyetemig, mert minden nap végén megoldottam a házinak feladott példákat, sőt, még az órán megoldott feladatokat is megoldottam újra - és minden tantárgyból ötösre vizsgáztam! :) ) Szóval csak keményen, húzz bele, javíts, szerezz jó jegyeket és apud is lazít majd a gyeplőn, ha látja, hogy nem ellenkezel, hanem leülsz és megcsinálod a dolgodat! :) (Egyébként meg a diákoknak a tanulás a dolguk, nekik az iskola a munkahely, az ottani "fizetésük" az, hogy a szüleik etetik és ruházzák őket, ne adj isten netet fizetnek nekik, vagy zsebpénzt adnak! Ha így nézed, egy bukásra álló diák bizony nem érdemel falatot se a szájába, mert nem szolgálta meg a bérét! :) )
2017. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, második vagyok, te az aznapi anyagokat meg is tanultad aznap vagy csak átnézted? Következő félévtől bevezetném én is ezt hogy ne maradjon sokminden vizsgaidőszakra.
2017. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván ennek az eredményessége nagyban függ a szaktól is! Nekem kutató szakon volt 3 fajta fizika (előadás+gyak) és 4 fajta matek (előadás+gyak) és szabadon választhatók, ha akartam! :) Én megoldottam az órai feladatokat aznap még egyszer, megcsináltam a házikat, és értőn átnéztem a bizonyításokat és levezetéseket (gyakorlatilag ez volt a tanulás, vizsgaidőszakban csak átnéztem őket), viszont én mindig más előadás jegyzetéből tanultam, mert én figyelni szerettem előadáson, meg megérteni, követni az előadót, nem pedig bután körmölni! (Egy órán jegyzeteltem, ahol tényleg csak tételeket és bizonyításokat vettünk, de ott az összes tétel bizonyítással együtt benne volt a könyvben, szóval ott csak a margóra írogattam olyanokat, amik segítettek a megértésben! :) ) Nekem nagyon hasznos volt, hogy még aznap foglalkoztam a hallottakkal! :) Természetesen olyan is volt, mikor ez kimaradt, de olyankor is átgondoltam lefekvés előtt legalább is címszavakban, hogy miről volt szó aznap! :) (Nem utolsó sorban pedig ha minden nap jól megérti, ne adj' Isten megtanulja az ember a hallottakat, akkor ha valami nem tiszta, egyből tud kérdezni és egy percig sem ül bután a következő órán, ráadásul a tanároknál is jó pont! :) )
2017. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod, én azért jóval könyebb dolgokat tanulok, de a napi átnézést bevezetem.
2017. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2017. jan. 11. 17:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyépként szorgalmasan tanulok. :) Megcsinálok mindent.Tanulok holnapra.Még a mai anyagot is átnézem.Csak azért 12 évesen az 5 órát kicsit soknak tartom. 5. Osztályos vagyok. Köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat!
2017. jan. 11. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!