Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Egy biológi...

Tudnátok segíteni? Egy biológia versenyre kéne segítség mert matek feladat van és nem tudom megcsinálni!

Figyelt kérdés

9. Feladat

Számolj!

A víz az oldatok fontos összetevője.

5 kg 23 m/m %-os oldatból mennyi vizet kell elpárologtatni, hogy 65 m/m %-os oldatot kapjunk?

Úgy számolj, hogy számításod nyomon követhető legyen!



#feladat #biológia #matematika #általános iskolai verseny
2017. jan. 11. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Ha egy egyszerű százalékszámítási feladat nem megy, akkor neked nem kellene biológia versenyre menned...

Később ennél sokkal bonyolultabb feladatok lesznek az öröklődésnél.

Inkább magyarból versenyezz!

2017. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dq ***** válasza:
100%

Jól nevezd el a dolgokat, és, utána már könnyû lesz. Itt elég egyértelmû hogy minek kell nevet adnod

Mondjuk:


X - ez lesz a válasz, az elpárologtatandó víz mennyisége (kg)

V1, V2 - a víz mennyisége kezdetben, illetve párologtatás után (kg)

C - ez lesz az oldott anyag mennyisége (kg)


Van akkora rutinod, hogy tudod hogy v1, v2 és c meghatározhatók a kiindulási feltételbõl (talán egy darab kivonás és osztás kell hozzá), és hogy tudod, hogy X meghatározható V1,V2,C-bõl (konkrétan V2-V1 lesz).


Ezért amikor ránézel a feladatra, látod hogy az könnyû, tudod hogy mit kell csinálni, tudod a százalékszámítás képletét, és megoldod.

(ha nem tudod a százalékszámítás képletét, akkor is tudod hogy milyen adatokból miket csinál, és, majd ha odajutsz a megoldás során, akkor gyorsan kitalálod a képletet)

2017. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat meg tudtam oldani a 2. kommentelő segítségével a feladatot! És én ilyen még nem tanultam mert 4. osztályos vagyok de az 1. kommentelőnek is köszönöm a válaszát!
2017. jan. 13. 20:01
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
50%
De az arányosságot meg a következtetést igen.
2017. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dq ***** válasza:

#4

Ez teljesen felesleges volt.

Mi visz rá arra bárkit hogy beszóljon egy 4 osztályosnak, mert elsőre nincs bátorsága nekiugrani egy versenypéldának? (ha eláruljuk hogy könnyű, meg képes csinálni, látod)

Most komolyan?


Nagyon nem irigylem az osztályod.

2017. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
@dq: Nem beszóltam, segítettem. Elmondtam, milyen ismeretek kellenek hozzá.
2017. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!