Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a testsúly-kilo...

Mi a különbség a testsúly-kilogram és a testtömeg-kilogram között?

Figyelt kérdés

#testtömeg-kilogram
2017. jan. 16. 11:16
 1/4 2*Sü ***** válasza:

Egyrészt mindkettő ugyanannyira értelmetlen.


A tömeg egy test tulajdonsága. Mértékegysége a kilogramm.


A súly a fizikában az az erő, amivel a Föld vonzza az adott testet. Ez egy erő, tehát newton (N) a mértékegysége. De mivel a föld felszínén a gravitációs gyorsulás kvázi mindenhol egyenlő, és az erő nagyságát az F = m * g képlettel számoljuk, ahol m a tömeg, g a gravitációs gyorsulás, így a súly egyenesen arányos a tömeggel. Mikor tömeget mérünk egy klasszikus mérleggel, akkor valójában súlyt mérünk, de a tömeget olvassuk le a skáláról.


Hétköznapi értelemben a súlyt gyakran használjuk a tömeg szinonimájaként, és ezzel nincs is gond. Hétköznapi értelemben a súly és a tömeg ugyanúgy a fizikai értelemben vett tömeget jelenti.


A „testsúly-kilogramm” viszont nem igazán értelmes kifejezés. „A testsúlyod 70 kilogramm.” Ennek így van értelme. Vagy „a testsúlyod kilogrammban kifejezve”, ennek is van értelme. A „testsúly-kilogram” kb. annyira értelmes, mint a „bútormagasság-méter”, az „autósebesség-kilométer per óra”, vagy a „tejtérfogat-liter”.

2017. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi 2*Sü, a választ. Ez a kérdésem: 1 Pangrol 25 000 kapszula/étként, (ami 25 000 Ph. Eur. egys lipáznak felel meg ét.ként). A napi lipáz adag testtömeg-kilogrammra számítva nem haladhatja meg a 15 000 -20 000 Ph. Eur. egységet. Nap 3x. Akkor most mennyi az annyi?
2017. jan. 16. 17:27
 3/4 2*Sü ***** válasza:

> Akkor most mennyi az annyi?


Nem akarom értelmezni, nem vagyok orvos, se gyógyszerész.


Egyébként ugyanebben a tájékoztatóban:


„A készítmény ajánlott adagja:


1 Pangrol 25 000 kapszula étkezésenként”



Másrészt: „A Pangrol 25 000 alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével”

Ha orvos írta fel a gyógyszert, akkor meg kellet, hogy mondja, mikor, mennyit kell szedni belőle. Ha nem orvos írta fel a receptet, célszerű lenne felkeresni a körzeti orvosodat, ha valamilyen emésztési zavarod van. Ha nincs emésztési zavarod, akkor meg ne szedd.

2017. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2*Sü, Orvos írta fel egy decemberi "vizsgálat" alkalmával, amikor rám nézésre gépelte a diagnózist és írta fel az egyébként méregdrága gyógyszert.

A testtömeggel kapcsolatos dolgokkal én sem értek egyet. A ember súlyát a mérleg mutatja! Elmúltam 75, 82 kg vagyok, (max 90 voltam)amit túlsúlyosnak írnak a ttömeg számítások és gebének érzem magam! Köszike a válaszaid, üdvözlettel Süli Pál (festomuvesz.hu)

2017. jan. 17. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!