Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Indok veszélyeztetett terhessé...

Indok veszélyeztetett terhességre?

Figyelt kérdés

Háziorvosom ki írt csütörtöktől táppénzre, de azt mondta, hogy beszeljem meg a nőgyógyászommal, hogy alapos indokot irjon a papiromra amit jövő hétfőn kell vinnem neki. Azt mondta, hogy habár a jelen munka körülményeim nem a legjobbak kismama számára de nem elég a veszélyeztetettségre... Ruházati boltban dolgozom heti 6-7 napot, napi 8órában és 10 fokban mert spórolnak a fűtéssel!! 25hetes vagyok, egyre többet keményedik a pocak és a felfázástól félek merr gyerekkoromba sokat voltam felfázva.

Szerintetek tud valami "hasznosat" irni a nődokim a papiromra? Mindenhol vannak kiskapuk gondolom itt is. Van valaki akinek volt hasonló problémája? Kinek mit irtak a veszélyeztett terhes papírjára?


2017. jan. 23. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ruházati boltban eladónak lenni nem annyira veszélyes és megterhelő munka, hogy emiatt veszélyeztetett terhesnek nyilvánítsanak. Ennél nehezebb munkát is végeznek terhes nők gond nélkül. De persze ha elég meggyőző tudsz lenni a nőgyógyászodnál (értsd: tudsz csúsztatni neki egy borítékot egy kis pénzecskével) talán ki tud találni valamit. :)
2017. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "10 fok" az mennyi valójában?

Mert ha nincs meg 17, akkor nem lehetnél ott. Nem csak terhesen, hanem sehogy sem.

2017. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A 10fok valójában 10fok így tél középen. Ha kint "jobb az idő" nyilván bent is emelkedik pár fokot de 17fok nincs a boltba! Nagy boltról van szó, 2-3polc mögött van radiátor de az kevés ahhoz, hogy az ember ne fázzon. Fotocellás ajtó van, ha a járókelők elmennek kint az ajtó előtt kinyílik es áramlik be a hideg. Eladóként kénytelenek vagyunk mi is kabatban, sapkában es melegebb cipőben/csizmában dolgozni. Vásárlók folyamatosan panaszkodnak a hideg miatt, hogy ilyen hidegbe nem próbálnak ruhát.

NEM a munkát akarom megúszni, nem munkakerulő vagyok csak a körülmények olyanok, hogy egy "normál" ember is azt mondja, hogy nem normálisak a dolgok a boltba nemhogy kismamaként igy dolgozni. Az egészségemet és így a baba egészséget féltem!

2017. jan. 23. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána a munkaügyi törvényeknek.

Persze nem az "egyéb" kérdésekben.

2017. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!