Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vámpírok? Tény vagy fikció?...

Vámpírok? Tény vagy fikció? Komolyabban is foglalkoznék a témával ( privátban)

Figyelt kérdés

Tudom, lesz jó pár ,,nevetséges vagy" ,, komment, de ha kérhetem, ezek az emberek lapozzanak tovább.

Miért ez a nagy felhajtás? Miért foglalkozik számtalan film, könyv, régi feljegyzések, sorozatok ezzel, egy olyan témával, dologgal, ami nem is létezik? Mi szükségünk van nekünk erre?

Ha szerintetek léteznek, akkor ti őket mégis milyen környezetben, testben tudnátok elképzelni?

Ha léteznek, hogyan váltak azzá? Az öröklétet adhatja ? Milyen képességekkel és nyomorral ruházhat fel egy embert?

Volt esetleg valakinek bármilyen természettfeletti dologgal kapcsolatos ,,élménye" ?



2017. jan. 23. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria



Itt találod a többi marhát.

2017. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2*Sü ***** válasza:

Vámpírok olyan értelemben, ahogy úgy a legtöbb ember elképzeli, olyan értelemben nem léteznek. (Ahogy nem létezik a télapó sem, meg a fogtündér sem.)


Eleve egy fizikai, biológiai nonszenszről van szó. Maga a vámpír kultusz egy regény után lett igazán népszerű. Előtte is voltak különböző töredékes hiedelmek, babonák, tulajdonképpen Bram Stoker ezekből ollózta össze a ma ismert vámpír mítosz eredetijét, és ez volt a korra akkora hatással, hogy ezt a kultuszt aztán mások is tovább éltették regényekben, a filmvásznon.


> Miért ez a nagy felhajtás? Miért foglalkozik számtalan film, könyv, régi feljegyzések, sorozatok ezzel, egy olyan témával, dologgal, ami nem is létezik? Mi szükségünk van nekünk erre?


Mert a vámpír mint szimbólum megtestesít valamit, és ez a valami az, ami igazán érdekes és ez az, ami valós. A vámpír megtestesíti azt, aki mások életének rovására igazságtalanul hosszabbítja meg a saját életét. Ez jól szimbolizál egy kizsákmányoló kisfőnököt, egy „energiavámpír” ismerőst. Lehet te is ismersz olyan embert, akivel nem szeretsz sokat beszélgetni, mert úgy érzed elfáradsz, elrontja a kedvedet, ő viszont ettől dobódik fel, keresi a társaságodat. Tulajdonképpen a pszichopata viselkedés egy szimbóluma. A vámpír megmutatja, hogy a hosszú életnek mik a hátulütői, hogy ennek ára van. A vámpír sötétben él, ez a szellemi, érzelmi ürességet szimbolizálja. A vámpír általában magányos. Meg még sokféle olvasata van a vámpír szimbólumnak, jelképezi a szexuális szabadosságot, bujaságot, erkölcstelenséget, és azok „büntetését”.


Ez a vámpír kultusz megfejtése, és nem az, hogy ténylegesen léteznek x cm magas embernek kinéző „lények”, akik valóban kiszívják mások vérét, és valóban évszázadokig élnek. Ennek a szó szerinti értelmezése a legprimitívebb értelmezés, és valóban annyira lehet egyesek szemében nevetséges, mintha valaki Columbo telefonszámát szeretné elkérni, vagy Bridget Jones email címét, mert írni akar neki, vagy Bruce Wayne (Batman) pontos lakcímét keresné, vagy a kriptonit kémiai összegképletére lenne kíváncsi, vagy Hobbitfalva pontos GPS koordinátáit szeretné megkapni.

2017. jan. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Tény vagy fikció?"

Itt még értelmesnek tűnsz.


"de ha kérhetem, ezek az emberek lapozzanak tovább."

Itt már nem. Most akkor érdekel a NEM LÉTEZNEK vélemény s, vagy csak az IGEN?


"Miért ez a nagy felhajtás?"

Mert divatos - a sok buta tini rajong a mesékért, és ez mégsem olyan ciki, mint a Micimackó. Pedig annak sokkal több mondanivalója van...


A többi kérdésedre a válasz annyi, hogy mese, mese, mese - olyan mese, amilyennek megírják.

2017. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nem az én értelmi szintemmel van a gond, olvasd csak el még egyszer mit írtam, azok az emberek lapozzanak tovább, akik csak azért írnának hozzá hogy valami ehhez hasonló megjegyzéssel illessenek : ,,Mekkora egy idióta vagy!"

Aki nem hisz benne, ellenben értelmesen kifejti hogy miért nem, az rendben van, szívesen elolvasom bárkinek a véleményét .

2017. jan. 24. 11:08
 5/10 anonim válasza:
Én nem hiszem hogy léteznek, hanem tudom. Kutatásaim során megbizonyosodtam ennek valódiságáról. Írok privát üzenetet Neked és megadom amire vágysz. A korodhoz képest értelmes vagy és rászolgálsz.
2017. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, változtass :D
2017. jan. 24. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg még foglalkozol ezzel?

Valaki nekem is írhatna erről, ha van rá ideje.

2017. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs nap mikor ne gondolnék erre, már kezdek megszállott lenni a témában! Szívesen fecsegnék erről valakivel!
2017. febr. 3. 07:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Ricsörd áll rendelkezésedre:


[link]

2017. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél fecsegni, akkor nekem írhatsz.
2017. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!