Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet? Verona melletti...

Mi lehet? Verona melletti tragikus buszbaleset.

Figyelt kérdés
Ugy-e tudjátok, hogy Verona mellett egy magyar diákokat,felnőtteket egyaránt szállító busz tragikus balesetet szenvedett!? Amikor ezt megtudtam, nagy trauma ért. Hiszen diáktátsaim ültek rajta, ha lehet így megnevezni őket. 14 éves fiú vagyok, nem ismertem az elhunytakat, plusz még Erdélyben is élek, tehát nagy esélyem nem volt megismerni őket. Nincs olyan óra, hogy ne gondoljak az incidensre, mindig csak az internetet böngészem, újabb hírek miatt. Amikor eszembe jut, mindig kűzdök a könnyeimmel, velem még sosem volt ilyen, hogy egy baleset miatt ennyire kikészüljek. Ilyenkor mi a teendő? Talán beszéljek a helyi református lelkipásztorunkkal? A baleset után bágyadt vagyok, a szüleim is kérdezik mi a baj, de mindig azt mondom, nincs semmi.
2017. jan. 23. 23:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azért mondtam, hogy diáktársaim, mivel velem egykorúak is ültek a buszon, ha jól tudom, és tanulók voltak. Sosem lehet tudni mikor ér utól a vég, előttük volt az élet, tipikus tinik voltak, fociztak, interneteztek, "bolondkodtak". De egy napon megváltozott a sorsuk, és a szülők sorsa is egyaránt.
2017. jan. 23. 23:32
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen az élet, az embert néha mellbevágja egy-egy olyan eset, amelyben maga is érintett lehetne. Neked talán ez az első ilyen komoly szembesülésed. Ha az könnyít rajtad, bátran keresd meg a lelkipásztort, és mondd el neki, hogy ez mennyire bánt.
2017. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére jó kapcsolatban vagyok a Tiszteletes Úrral. Minden pénteken próba van a kátéra, lehet megmondom neki, hogy ez engem hogyan érintett. Azt mondta a gyülekezetnek, hogy mindenkinek meghallgatja lelki problémáit, és beszélget velük, mivel őt erre is képezték.
2017. jan. 23. 23:52
 4/18 anonim válasza:
100%
Ha ilyen jó kaocsolatban vagy vele mindenképp mond el neki, hogyan érintett az eset. Ha megosztod azt ami nyomja a lelked(főként egy ilyen személlyel), akkor sokat könnyíthetsz a nyomáson. A jótanács-kibeszélés mindig sokat segít az érzelmek feldolgozásában.
2017. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 szántóvető ***** válasza:
44%
azt ugye tudod hogy több mint húszezer ember hal éhen naponta?minden egyes napon.minden 2. percben egy,majd 2 perc múlva megint egy,hosszú szenvedések után.hányszor volt álmatlan éjszakád miatta?nyilván egyszer sem.de ez nem is a te dolgod,a világ problémáit nem cipelheted teherként magaddal mert összeroskadsz.
2017. jan. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Majd idővel megtanulod, hogy ne a mások problémája miatt aggódj, mert lesz neked is elég - és azzal sem fog más törődni. Minél előbb, annál jobb.


Addig pedig beszélgethetsz a pap bácsival (vigyázz, ne hagyd, hogy a kukid felé nyúlkáljon!), de majd erről is le kell szoknod. A saját gondjaidat neked kell megoldani, nem szaladgálhatsz mindig máshoz.

2017. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy oda nyúlna, mivel van egy felesége, és három gyermeke. Én nem nézném ki belőle, de sosem lehet tudni. Köszönöm, hogy időt szánt rám Ön, és válaszolt.
2017. jan. 24. 09:50
 8/18 A kérdező kommentje:
Még tizennégy évesen azért szükségem van egy felnőttre, hogy a gondjaim elmúljanak.
2017. jan. 24. 09:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz rajtuk segíteni, akkor ne foglalkozz vele, mert magadat teszed tönkre.
2017. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
81%

Ne félj, nem csak Te vagy ezzel így. Én sem ismertem ott senkit, mégis nagyon megdöbbentett az eset, sírtam is miatta. Mert tényleg az a szörnyű, hogy ez bárkivel, Veled vagy a Te ismerőseiddel, barátaiddal, rokonaiddal is megtörténhetett volna. Rémes rágondolni, hogy mit érezhetnek azok a szülők, akiknek a gyereke soha többé nem tért vissza a sítáborból. És azoknak is milyen borzalmas lehetett, akik szerencsére megmenekültek, de végigélték, végignézték ezt az egész szörnyűséget.


Szerintem nyugodtan menj el a lelkész núrhoz és beszélj vele erről, vagy akár, ha a tanáraid között van olya, akiben megbízol, vele is nyugodtan beszélgethetsz erről. Biztos fognak segíteni Neked!

2017. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!