Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Így van értelme a naplóírásnak...

Így van értelme a naplóírásnak (huszonévesen)?

Figyelt kérdés
Ha monoton és unalmas az életem,semmi nem történik benne,barátaim,társaságom sincs,akkor érdemes leírjam mindig szinte ugyanazokat? Meg megtervezem,hogy következő nap miket fogok csinálni azt szoktam még leírni. Ti írtok naplót,ha igen hogy vezetitek,miket írtok bele és hány évesek vagytok

2017. jan. 30. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vezetek naplót, főként abból az okból, amit te is említettél, másrészt pedig általánosságban sem nagyon látom értelmét a dolognak. Viszont ha neked segít az önelemzésben, vagy csak jól esik kiírni magadból a dolgokat, és ezáltal számodra értelmet nyer, akkor tedd nyugodtan.


22/F

2017. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
100%
Van. Nem csak olyanok írnak naplót, akik "érdekes" életet élnek, sok haszna lehet annak, ha az egyszerű mindennapokat lejegyzed.
2017. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2*Sü ***** válasza:
86%

Nem az eseményeket kell leírni, hanem a gondolataidat, meglátásaidat. Akár teljesen jelentéktelen, de számodra éppen elgondolkodtató dolgokról. Egyrészt ez jó arra, hogy megtanuld megfogalmazni, logikus gondolatmenetre ráfűzni a gondolataidat, érzéseidet, jobban megtanulod kifejezni magad. Másrészt nagyon tanulságos visszanézni 2-3 év távlatából, hogy milyen gondolatok jártak a fejedben, miről mit gondoltál, mitől féltél, mire vágytál. Ez segíthet abban, hogy a jelenlegi helyzetedre, annak súlyosságára kicsit más perspektívából nézz ár.


Naplót nem írtam, csak blogot. (Úgy 20-25 évesen.) De az teljesen énblog volt, leírtam a gondolataimat sokféle témáról. Számomra az egyik érdekes tanulság az volt, hogy a blogot visszaolvasgatva találtam olyan írásomat, amiről már megfeledkeztem, de egy olyan gondolatot írtam le benne – 5+n évvel ezelőtt –, amiről előtte pár nappal gondolkodtam el, és teljesen újszerű felismerésnek tűnt. Pedig évekkel ezelőtt már megtörtént ez a felismerés, csak éppen megfeledkeztem róla. Ebből kicsit átértékeltem magamban, hogy vajon az ember mennyivel válik bölcsebbé az évek során, mennyit fejlődik, mert úgy tűnik kevesebbet, mint gondolná.


Évek óta nem írok se blogot, se naplót. Mondjuk így 39 évesen valahogy az időt is jobban sajnálom rá. Pár éve elkezdtem írni egy blogszerűséget, de ritkán írok. Témám lenne, csak valahogy mindig elodázom ezeknek a kifejtését.

2017. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csatrad ***** válasza:
34%

naplot gyerekkorban kell irni mert azt elfelejted es pszihes esetekkor aranyat er.

felnotkent akkor jo ha ideiglenea boldogsagot akaraz erezni a teljesites erzesbol. vagy ha tul sokat halogatsz dolgokat.

2017. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már idősebb vagyok, de nagyon sajnáltam, hogy nem írtam naplót a 90-es évekről, amikor a rendszerváltozás volt. Nagyon érdekes lenne most olvasni, hogy mik történtek akkor, ki mit mondott,melyik tüntetésre mentem el, ott mit hallottam stb. Sajnálom, hogy ez kimaradt, de most már nem kezdem el. Persze a közben lévő kapcsolatokról is kellett volna írnom. Ha egy nap nem történik tényleg semmi, akkor csak azt jegyezném fel, hogy ma pl. mínusz 20 fok volt, és ez milyen ritkaság, végre esett a hó, elmentem korcsolyázni, vagy a Balatonra korcsolyázni (ha voltál) - azért csak történik valami. Vagy leírnám, ha egy különösen jó könyvet olvastam volna, vagy egy nagyon érdekes tv-filmet v. színházi előadást láttam volna. Ilyesmiket. Érdemes naplót írni, de csak ha meg tudod tölteni tartalommal.
2017. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj folyamatosan, napról napra vezetned egy naplót - az is elég, ha az összegyűlt gondolataidat időről időre kiirod magadból.
2017. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!