Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan étteremben ahol a...

Olyan étteremben ahol a számlához van számolva a számlán a +15%, illik ezen felül jattot adni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én ott soha nem szoktam, a szervízdíj a borravaló politikailag korrekt megnevezése. Max az aprót szoktam otthagyni, ha mondjuk 6975 a vége, nem szórakozok a 25 forinttak. A 15% mondjuk erős, én eddig csak 10-zel találkoztam.
2017. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, 15% amúgy is meglehetősen sok.


A szervízdíjjal nálam két dolgot értek el:

1. nem adok borravalót

2. többet nem megyek oda

2017. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15% borravalóval dolgoznak???


Na az szép.... kerülném őket.

2017. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Áraink HUF-ban értendők és tartalmazzák az ÁFA-t. A számla végösszegéhez 15 % felszolgálási díjat számolunk fel.

All our prices are in HUF and include the VAT. Please note that we add 15% service fee to your bill.

Unsere Preise sind in HUF und enthalten die Mwst. Eine Bedienungsgebühr von 15% wird der Rechnung zugerechnet.


ez van az oldalon konkrètan

2017. febr. 3. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Régen (de tényleg régen!) a borravaló még kötelező volt. A neve is ezekből az időkből ered.

A felszolgálási díj nálunk nem nagyon régi (legalábbis legálisan nem). Sok országban viszont régóta bevett gyakorlat.

Szokásos mértéke 15%. Csoportoknak, ha előre foglaltak asztalt, akkor 12% szokott lenni.

Az USA-ban a 20% a jellemző.

Szerepelnie kell az étlapon, s annak is, hogy az étel árába már beleszámolták, vagy külön kerül felszolgálásra.


Sajnos nálunk a borravaló adása elvárt, kényszeres. Ha újra akarsz oda menni, ahol nem adsz borravalót, esetleg "megbosszulják".

A felszolgálási díj nem azonos a borravalóval, s egyes helyeken a pincérek ugyanúgy elvárják a zsebre fizetést, mint ott, ahol ez nincs.

2017. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosítom magamat (5.)

A kérdésed az, illik-e. Erre nemet írtam a kifejtés előtt.

Így nem pontos, hiszen nem illetlen dolog, csak - elvileg - nem kell, nem elvárás. De nem sértődnek meg.

2017. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!