Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német nyelvtudás fejlesztése...

Német nyelvtudás fejlesztése céljából milyen filmeket ajánlott nézni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Németből kb. B1-es szinten állok és B2-re szeretném fejleszteni. Milyen filmeket/sorozatokat/videókat ajánlotok,ami viszonylag jól érthető, megfelel erre a célra, és interneten (youtubeon) elérhető?

2017. febr. 7. 19:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Természetesen elég, ha német nyelvű. Lehet az éppen amerikai film vagy sorozat is csak el tudjam érni német nyelven is az interneten.
2017. febr. 7. 19:26
 2/2 anonim válasza:
Én német szappanoperákat néztem, azokkal szerintem rengeteget lehet fejlődni. Nincs túl nehéz nyelvezetük, ezáltal viszonylag könnyen megérthetők. Ugyanakkor elég sok témakört érintenek, a boltban vásárlástól kezdve, a kórházi dolgokig, szinte tényleg mindennel találkozhatsz. Alapjáraton nem vagyok oda az ilyenekért, de nyelvtanulás szempontjából kimondottan hasznosak. Sajnos YouTube-on ezeket nem lehet megtalálni, viszont idehaza több szolgáltatónál is vannak német adók. :) Én a német RTL-t néztem rendszeresen, ott pedig a Gute Zeiten schlechte Zeiten volt a kedvencem. Itt olvashatsz róla: [link] Még mindig jó kis sorozatnak tartom, de mostanában sajnos nincs időm rá, hogy nézzem. :(
2017. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!