Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy méhcsalád mennyi (kg)...

Egy méhcsalád mennyi (kg) mézet termel egy (jobb/rosszabb) évben, ha NEM "utaztatják" a kaptárokat?

Figyelt kérdés
Hány kg mézre lehet számítani, ha a "kert végéből" nem mozdítják el a kaptárokat?

2017. febr. 13. 18:05
 1/2 szabóméhészet ***** válasza:

Erre a kérdésre nehéz válaszolni.

Lehet azt mondani hogy 0kg és 30kg között.Mert ez függ attól hogy hol van az a méhészet,mik a környék adottságai.Milyen év van.

Nekem stabil méhesem van,nem vándorlok.

2015-ben 20 termelőcsalád hozott 1000kg mézet(tavaszi gyümölcsös-virág,akác,hárs,június-júliusi mezeivirág)

2016-ban 40 termelőcsalád hozott 900kg-ot, felét mert áprilisban minden lefagyott.Tavaly se méz,se gyümölcs,se bor se dió....Szőlész ismerősnek a szokott 800liter helyett termett 300liter,nekem 4diófáról a szokott 12-13kg helyett lett 2kg pucolt dióm.

És most nem tudom megjósolni milyen év lesz.Lehet még rosszabb mint a tavalyi.Méhészhaverom pl 250családdal elment tavaly repcére,0kg repceméze lett,mert mig a repce virágzott olyan idő volt 2hétig hogy a méhek ki se dugták az orrukat.


Helyi adottságok: másik méhészhavernak olyan helye van hogy a tavaszi gyümölcsfákon meg az akácon kivűl semmi sincs.Nála júniusban a méhek már vegetálnak,az egész városában van 3 szem hársfa pl.Nálam meg irigykedik a sok hársfára.Nálam a sok tó,vizenyős rétek miatt sok a nyári vadvirág.Nála az sincs mert még az ég is búzával van bevetve,minden ki van gyomirtózva.


A méhészetben alapszabály hogy nem kalkulálunk előre megtermelendő mézmennyiséggel,ugyanúgy ahogy a lottót se úgy töltjük ki hogy akkor ezen a héten enyém a főnyeremény :)

2017. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen akarsz valamivel számolni, és egyébként alkalmas rá a hely is, akkor 10-20 kilóval érdemes.
2017. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!