Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pioneer VSX-519V-K milyen...

Magyar Robi kérdése:

Pioneer VSX-519V-K milyen hangszórót szabad rákötnöm?

Figyelt kérdés

Kimeneti teljesítmény / csatorna 110 Watt

Impedancia / Channel 8 Ohm..Nekem a hangfalakon 4-8 ohm van.Akkor lehet 4 ohm os és 8 ohm os hangfalakat rákötn i?


2017. febr. 13. 19:31
 1/2 anonim válasza:
Nekem is Pioneer van,már a 2,.de csak 8ohmos hangfalakat használtam.Ennyit sikerült találni:"A hangfalak méretezése még nagyon fontos! Lényeg, hogy a hangfalak sinus teljesítménye mindig nagyobb legyen, mint az erősítők teljesítménye! Kb másfélszer nagyobb hangfalakat hajtva, nem fogja azokat tönkrevágni az erősítő. De a hangfal tönkrevághatja az erősítőt! Nagyon fontos, hogy 8 Ohm impedenciájú erősítőre soha ne kössünk 4 Ohm-os hangfalat. Ugyan meghajtja és szól is tisztességesen, de huzamosabb használat esetén megfelelő terhelés hiányában túlmelegszik és tönkremegy."
2017. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,8 ohm os falakat kötöttem rá,igaz csak 80 vattosak,de nagyot szóllnak már fele hangerővel(65 a max,én 40 nél még nem vettem felljebb,igaz is olyan 20-25 körül használom)nem akarom kiütni egyiket se. (Kenwood LS 76)
2017. febr. 19. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!