Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó ötlet? (leírás)

Szerintetek ez jó ötlet? (leírás)

Figyelt kérdés

Eléggé nehezen tanulok, néhányan javasolták hogy vegyem fel magam ahogy felmondom az anyagot, és hallgassam azt amikor alszom. Csak 1 baj van ezzel, félek hogy álmomban megfojtom magam a kábellel, volt már hogy elaludtam zene hallgatás közben és arra ébredtem hogy a kábel teljesen a nyakam körül volt. Füles nélkül már próbáltam, de állandóan felkeltem rá...megpróbáljam fülhallgatóval vagy inkább keressek más módszert?

(nem tudom miért, de ha fülhallgatóval hallgatok zenét akkor elalszok rá, ha pedig hangszóróval akkor soha nem megy)



2017. febr. 15. 21:00
 1/2 2*Sü ***** válasza:

> néhányan javasolták hogy vegyem fel magam ahogy felmondom az anyagot, és hallgassam azt amikor alszom


Nem működik. Közkeletű tévhit, hogy ha valamit folyamatosan hallgatsz álmodban, akkor azt megtanulod. Én anno elkezdtem hallgatni egy hangoskönyvet lefekvés után. A könyv volt vagy 4 óra. De úgy 10 perc után elaludtam rajta. Következő nap a 10. perctől hallgattam. Nagyjából 1 órát előrehaladva már nehéz volt megkülönböztetni, hogy mit hallottam és mit nem. Egy idő után inkább nem hallgattam tovább, mert teljesen elvesztettem a fonalat.


Vagy 30-szor biztos, hogy végighallgattam álmomban a könyvet, hiszen az elalvásom után minden éjszaka végigjátszotta. De mind a mai napig fogalmam nincs, hogy a könyv második felétől mi történt. Még csak nagyvonalakban sincs sejtésem róla.


Az ember mikor alszik, kikapcsolja a külső ingereket. A füled természetesen érzékeli a hangokat, de az agy nem dolgozza fel ezeket. Csak nagyon hangos, vagy valamilyen okból speciális hangokra aktiválja az agyat. De ha ez nem történik, tulajdonképpen „dobja a kukába” a fülből érkező jeleket.


Tanulni éber állapotban lehet, koncentrációval, figyelemmel. Ott nem árt, ha több érzékszervre hat az, amit tanulsz, például nem csak magadban olvasod a szöveget, hanem hangosan olvasod, így a füleden keresztül is tanulod, nem csak a szemeden keresztül. Az is járható út, ha ugyanúgy felveszed a tanulandó anyagot, és zenehallgatás helyett azt hallgatod.


Hiába no, a tanulás nem egyszerű, nem automatikus, idő és energiaigényes, fárasztó folyamat.


> Csak 1 baj van ezzel, félek hogy álmomban megfojtom magam a kábellel, volt már hogy elaludtam zene hallgatás közben és arra ébredtem hogy a kábel teljesen a nyakam körül volt.


Amúgy nem tudod megfojtani magad. Ahhoz a kábelnek kell lennie valami stabil, erős felfüggesztésének. Ha mégis valamibe beleakad a kábel vége, előbb fogod leszakítani a kábelt, minthogy megfojtsd magad.

2017. febr. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2017. febr. 16. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!