Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire lehet dolgozni...

Mennyire lehet dolgozni egyetem melllett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Albérletbe szeretnék menni gazdasági és menedzsment szak vagy tervezőgrafika szak mellett, emiatt fontos ez a kérdés. Átlagosan mennyit tud dolgozni egy egyetemista? Diákmunkából mennyire tud fenntartani egy budapesti albérletet két ember közösen? Mennyire jut idő, engergia a tanulásra, szabadidőre, vagy arra, hogy az ember hazautazzon vidékre?

Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok, köszönöm!



2017. febr. 21. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt tidom, hogy nálunk azt mondták BSc alatt, aki teheti ne dolgozzon. Így is csomóan kibuktak az első félévnen, és sokan csúszkálnak, nem jut elég idő a tanulásra. A munka meg még rátesz egy lapáttal. Ha nem muszáj, ne dolgozz!
2017. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én is azt tudom mondani, hogy ha nem muszáj ne dolgozz, de a kérdésből nekem úgy tűnik, hogy muszáj.

Nem tudom, hogy te fogod-e összeállítani az órarendedet az első félévben, de ha igen, akkor próbáld meg úgy kialakítani, hogy pénteken ne legyenek óráid, így a 3 napos hétvégén esetleg tudsz vállalni diákmunkát. Csak így nem tudsz hétvégén hazamenni.

Szerintem első félévben mérd fel, hogy mennyit kell tanulni, mennyire bírod munka nélkül az egyetemet. Arra az egy félévre még kérhetnéd a szüleidet, hogy támogassanak.

Ha a támogatás kizárt az első félévben is, akkor marad a munka. Nagyon sokan melózzák végig az egyetemi éveiket, de az tény, hogy sokan emiatt csúsznak vagy kibuknak.

De ne add fel!

Sok sikert!

2017. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%
Ezek mellett a büfészakok mellett bőven lesz időd dolgozni
2017. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Függ attól h mit szeretnél és mennyit egy héten dolgozni :D

Elsősként vajnyi kevés esélyed van gyakornoki állásra, hacsak nem beszélsz két nyelvet felsőfokon. Gyakornoki állásoknál átlagosan heti 20 órát várnak el.Ez ugyebár hosszútávú lehetőség. Van ahol kevesebbet van ahol többet. Átlagosan nettóban gyakornokként netto 750 keresnek óránként. De persze változó


Ami sokkal inkább reálisabb az az alkalmi munka. Pénztáros, egy-egy napos dolgok. Vagy olyanok ahol akkor mész amikor akarsz és nincs heti kötelező óraszám. Mindenképp jó lenne, ha lenne olyan nap amikor egyáltalán nincs órád. Azt javaslom h nézz körül h milyen lehetőségek vannak különböző diákszövetkezeteknél. Alkalmi munka elég sok van. Emelett ha nem félsz a tűtől akkor hetente elmehetsz plazmát adni, 3500 Ft alkalmanként.


Szociális ösztöndíjra akár esélyes lehetsz. Corvinusos lehetőségekről tudok csak nyilatkozni. ha érdekel akkor írj privit.

Az havi 20.000 Ft körül van.

Miért zárod ki a kollégiumot, az lényegesen olcsóbb :D

Az albérlet 45.000 Ft körül van nagyon jó esetben, de ez elég ritka..


Az se mindegy h államilagtámogatotton vagy vagy önköltségesen. Egyrészt a tandíj miatt, másrészt önköltségesként sokkal magasabb a kolidíj.


Könyvekre nem igazán kell költeni, főleg ha könyvtárból kölcsönzöl. Persze ahhoz elég gyorsnak kell lenni.


Tény h teljes anyagi függetlenség alkalmi munkákkal szoctámmal csak kolis lét mellett tudom elképzelni.

Azzal is számolnod kell, h enni is kell... Szóval nem egyszerű dolog.

2017. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
55%
Én is így voltam először, hogy "albérlet mindenképpen!", de aztán csak a koli jött össze és hidd el, nem rossz, sőt...
2017. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hááát... túl sok jót nem tudok mondani. Ha dolgozni szeretnél, akkor két lehetőséged van nagyjából: vagy úgy próbálod felvenni az órákat, hogy csak 4, esetleg 3 napon legyenek óráid. Ebben az esetben a maradék napon kell menned dolgozni. A másik lehetőség, hogy mindennap elmész pár órát, ebben az esetben lemondhatsz az előadásokra járásról. Nagyjából mindkét lehetőség mellett a tanulás, szabadidő nagy része elmegy, hazautazni meg nagyon ritkán tudsz. Ez ráadásul vizsgaidőszakban még rosszabb, mivel igaz, hogy nincs óra, de a munka után nem fogsz tudni akkora lendülettel tanulni, mint kellene.


Amit én javaslok inkább, hogy az első félévben koncentrálj a tanulásra és a második félévtől meg ösztöndíj + szoctám kombó többet ér. Pénzben nagyjából ugyanott vagy mint munkával, de legalább mellette nem fásulsz bele az egészbe.


Valamint szükség lesz valószínűleg otthoni segítségre is. Azzal kell számolnod, hogy Pesten egy kis garzonért is elkérnek havi 80-90-et + rezsi és kaukció . Ami azt jelenti, hogy nektek fejenként úgy 50.000 forint csak az albérlet, de még nem ettél, nincs bérleted, nincs tanszered, nem mentél haza stb.

2017. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!