Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végső soron az emberek miért...

Végső soron az emberek miért nem adományoznak és/vagy segédkeznek akár egy aláírással? Adó 1%-a, adományozási estek, petíciók, népszavazások stb.

Figyelt kérdés

Adó 1%-a, adományozási estek, petíciók, népszavazások stb.


A tüntetéseket most nem akarom ide venni, az már egy aktívabb részvétel, de ha az adott egyénnek csak annyi a dolga, hogy forgassa meg párszor a csuklóját (írjon alá), azt miért nem teszi meg, mégha egyet is ért vele?


Az adó 1%-a szerintem jó példa. Emberek százai haladnak el úgy pl. a leukémiás "hirdető" asztal (és a mögötte álló egyén) előtt, mintha az is csak egy ismeretlen, vélhetően alkoholista kéregető lenne. Elmennek előtte, és közben nem éltek egyszer sem a jogukkal, hogy adójuk egy hányadát mire költse az állam.


Nem akarom részletezni a többi példát is, szerintem mindenki érti mire akarok kilyukadni.



2017. febr. 25. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan tapasztalták már, hogy az adomány nem azokhoz jut el, akinek szánták. Nagy része a gyűjtő szervezetnél marad.
2017. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

NAGYON macerás így adakozni! Messze nem csak egy aláírás.

Ráadásul elsamsulázzák, ahogy az előző írta.

2017. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mintha az állam adott esetben nem samsulázná el az adónk talán még ennél is nagyobb részét, de ez csak egy megjegyzés volt. Függetlenül ettől, akkor szerintetek előítéletek miatt van ez a jelenség?
2017. febr. 25. 20:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Ui.: Nem értem, hogy a moderátor miért rakta át a kérdést az "egyéb" kategóriába, ha a kulcsszavakat pedig elfogadta a társadalomtudománnyal kapcsolatban. Tekintve, hogy ez szerintem egy társadalmi jelenség..
2017. febr. 25. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!